1p
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 549,16 pontos, 3,05 százalékos csökkenéssel, 17.441,86 ponton zárt.  A részvénypiac forgalma 36,1 milliárd forint volt kedden, a vezető részvények az erősödő Richter kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Úgy Magyarországon, mint a nemzetközi börzéken is elsősorban a bankszektor húzta lefelé az indexeket.

Annak ellenére, hogy a fejlett piacokon délutánra inkább a stagnálás volt jellemző, a Budapesti Értéktőzsdén estek az árfolyamok - mondták az MTI által megkérdezett szakértők. Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője hozzátette, hogy a tengerentúlról érkezett pozitív hír sem tudta megnyugtatni a befektetőket a magyar piacon.

Az amerikai központi bank szerepét betöltő Fed kedden új eszközt jelentett be a bankok és vállalatok napi finanszírozásának könnyítésére, a piaci finanszírozás részleges pótlására. Az új, különleges célúnak nevezett eszközből (special purpose facility) a Fed rövid, háromhónapos lejáratú fedezetlen és zálogjoggal fedezett kötvényeket (commercial paper) vásárol a programba bevont kibocsátóktól.

Balásy Zsolt, a Concorde Értékpapír elemzője szerint kedden egy izlandi bankkal kapcsolatos negatív hírre kezdődött el az eladói nyomás a nemzetközi piacokon. Nyugat-Európában azonban a pesszimizmus csillapodott, míg a feltörekvő piacokon továbbra is negatív maradt a hangulat.

Mindkét szakértő szerint a BÉT-en a feltörekvő piacokhoz képest is nagyobb volt az eladási láz. Balásy Zsolt szerint elképzelhető magyarázata ennek az OTP magas súlya a BUX-ban, valamint az, hogy korábban a magyar részvénypiac felülteljesítő volt.

A szerdai kereskedési nappal kapcsolatban egyik szakértő sem volt túl optimista. Varjú Péter szerint "rossz jel", hogy a pozitív hírekre sem torpant meg az esés. Balásy Zsolt szerint a szerdai kereskedést az amerikai tőzsdéken kialakuló árfolyamok határozzák meg.

A Mol 630 forinttal, 4,35 százalékkal 13.840 forintra csökkent, 5,1 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 420 forinttal, 7,49 százalékkal napi minimumára, 5.190 forintra esett, forgalmuk 24,4 milliárd forintot tett ki. Az OTP utoljára 2006. június 26-án zárt 5.190 forinton.
A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 0,64 százalékkal 771 forintra gyengült, forgalma 2,5 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 1050 forinttal, 3,31 százalékkal 32.800 forintra erősödött, a részvények forgalma 3,2 milliárd forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 117,5 millió forintos forgalom mellett 395 forinttal, 3,24 százalékkal 11.805 forintra csökkentette értékét.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.869,12 ponton zárt kedden, ez 63,82 pontos, 3,30 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.

Nézze meg, hogyan zártak részvényei!

MTI

 

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG