Európában évi átlagos 1,6 százalékos növekedést jelez előre 2014-ig a logisztikai bérleti díjkban a DTZ, ami összhangban van a gazdasági növekedéssel
Európában évi átlagos 1,6 százalékos növekedést jelez előre 2014-ig a logisztikai bérleti díjkban a DTZ, ami összhangban van a gazdasági növekedéssel. A költségek gyenge ütemű növekedése 2012-ig fog tartani, addig is kiemelkedő lehetőséget biztosítva a bérlőknek, ezután egy stabil fellendülés várható 2014-ig.
A következő három évben a bérleti költségek tekintetében ott várható a legnagyobb növekedés, ahol a logisztikai piacot a legjobban érintette a válság, ilyen például Madrid és Barcelona. Ám valószínűleg ennek ellenére sem fogják 2014-re elérni a válság előtti szintet. Ellenben Bukarest továbbra is a legalacsonyabb bérleti költséggel fog rendelkezni - áll a szerkesztőségünkhöz eljuttatott sajtóközleményben.
“Figyelembe véve azokat a tényezőket, melyek befolyásolják a bérleti költségek mértékét (bérleti díjak, ingatlanadózás, üzemeltetési költség), a DTZ piacelemzői rámutatnak az európai logisztikai piacon tapasztalt jelentős eltérésekre. Az északi térségben (Oslo, Helsinki, Stockholm) átlagon felüliek a bérleti költségek, melynek két jelentős oka van: a hideg klíma miatti magas építési költségek, és az alacsony „A” kategóriás ipari ingatlan kínálat. Ezzel ellentétes a helyzet Franciaországban, Belgiumban, Bukarestben, Budapesten és Prágában" – nyilatkozta Robert Hall, a DTZ CEMEA régió (Kontinentális-Európa és Közel-Kelet) logisztika üzletág vezetője.
Az utóbbi tizenkét hónapban a kereslet szintje javult, elsősorban modern, rugalmasan kialakítható disztribúciós területek iránt. Habár a bérleti költségek szintje fokozatosan emelkedik, a bérlők hasznot húzhatnak a lassú növekedési időszakban, így kedvező áron juthatnak jó minőségű területekhez. A közép-kelet-európai kereskedelem és logisztika javulása várhatóan a prágai bérleti költségek növekedési ütemére lesz hatással, míg Németországban Hamburg fogja a leggyorsabb fejlődést produkálni.
"Az elemzés rávilágít arra, hogy Budapest Európa tíz legolcsóbb bérleti piacai közé tartozik - kedvezőbb bérleti költségeket kínálva mint a versenytársak, Prága és Varsó. Budapesten a teljes egy évre vetített bérleti költség 57,6 euró négyzetméterenként, mellyel egyharmaddal olcsóbbak vagyunk, mint Varsó, a közép-kelet-európai régió legdrágább városa. A budapesti logisztikai ingatlanpiac már elérte a mélypontot, és mivel a globális logisztikai piacokon már észleljük a gazdasági javulás pozitív hatásait, 2014-ig átlagosan évi 1,98 százalékos növekedést prognosztizálunk a bérleti költségek tekintetében a budapesti logisztikai ingatlanpiacon" – nyilatkozta Tamás Éva, a DTZ ingatlantanácsadója.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár