Debrecenben öten várakoztak a péntek reggeli nyolc órai nyitáskor az ÁNTSZ oltópontnak kijelölt Rózsahegy utcai központjában - tapasztalta a helyszínen az MTI tudósítója. Szinte valamennyien az egyszerűbb, gyorsabb, időtakarékosabb ellátás miatt választották az oltópontot.
Kohut Zsuzsa regionális tiszti főorvos, a járványügyi osztály vezetője személyesen adott tájékoztatást a betegeket mindarról, amit a védőoltásról tudni kell, s ő maga adja be a vakcinákat is a debreceni oltópontra érkezőknek. Kétszáz vakcinával készültek, de ha több kell, van elég oltóanyag - mondta a főorvos az MTI tudósítójának. Tájékoztatása szerint senkit nem küldenek el, de hozott oltóanyagot - mint fogalmazott - nem szívesen adna be, ugyanis arról nem tudható, hogy korábban megfelelően hűtötték-e.
Nagy az érdeklődés az oltópont szolgáltatása iránt az ÁNTSZ pécsi épületében, ahol a nyitás után fél órával már megtelt a váróterem. Az oltásokat beadó Kiss Gabriella tisztiorvos az MTI-nek azt mondta: komoly forgalomra számít az oltásra kijelölt rendelőben. Megjegyezte, jelenleg kétszáz vakcina áll rendelkezésre, de ahogy fogy az oltóanyag, úgy töltik fel a készletet.
A pácienseknek nem kell sorszámot húzniuk, a TAJ-kártyájukra viszont szükség van, ahogy egy, a személyes adatokra, esetleges ételérzékenységre, tartós betegségekre, allergiára vonatkozó kérdőív kitöltésére is.
A népegészségügyi szolgálat egri kirendeltségén kialakított oltópontnál már nyitáskor sorban álltak az oltásra várakozók. Mint az MTI-nek közülük többen elmondták: azért választották az oltópontot, mert így gyorsabban, kevesebb utánajárással kaphatják meg az oltást és még betegek közé sem kell menniük.
Huszti Györgyike, a kirendeltség tiszti főorvosa elmondta: reggel nyolctól este nyolcig, mindig az igényeknek megfelelő számú személyzettel fogadják az oltásra várakozókat. Az oltópont az intézkedés visszavonásáig működik - mondta a tiszti főorvos.
Az ÁNTSZ szegedi kirendeltségén hárman várakoztak az oltópont nyitásakor péntek reggel, a következő órában azonban folyamatosan érkeztek az emberek. A védőoltás beadása előtt a pácienseknek - akiknek nem kell sorszámot húzniuk - egy, a kórelőzményeket tartalmazó védőoltási lapot, illetve egy nyilatkozatot kell kitölteniük azt követően, hogy elolvasták a vakcina betegtájékoztatóját.
Három érdeklődő volt eddig péntek reggel az ÁNTSZ Észak-magyarországi Regionális Intézete kirendeltségén, Miskolcon. Ha valakinek nincs TAJ-kártyája, lakcímkártyát kérnek tőle. Az MTI kérdésére a helyi szakemberek úgy nyilatkoztak, elegendő orvosuk illetve asszisztensük van. A tapasztalatok szerint egyelőre érkezési sorrendben következnek az oltásra várók. Sorszámot nem kell húzni Miskolcon.
Komárom-Esztergom megyében Tatabányán kezdte meg működését a megye első oltópontja, jövő héten minden kistérségben több oltópont nyílik. A tatabányai oltóponton már a nyitás előtt két érdeklődő várakozott, akik elmondták, azért jöttek ide, mert munkaidőn kívül a háziorvosuknál több próbálkozás után sem kerültek sorra. A jelentkezőket egy orvos kezdte oltani, de az oltást egészségügyi szakdolgozó is beadhatja. A várandós édesanyák és a 18 év alatti gyerekek számára az oltás térítésmentes.
A szolnoki oltópontot, amelyet az ÁNTSZ regionális központjában alakították ki, a péntek reggeli nyitás óta eddig négyen keresték fel - közölte Faragó Éva járványügyi osztályvezető az MTI-vel. Az oltóhelyen a váltás miatt két orvos és két asszisztens várja a jelentkezőket, és 3 ezer forint ellenében beadják nekik a helyben tárolt vakcinát. Nagyobb érdeklődés esetén sorszámot kapnak az oltásra várók, hogy elkerülhessék a háziorvosoknál tapasztalható hosszabb várakozást. Faragó Éva hangsúlyozta: a védőoltást biztonsági okokból csak a náluk tárolt készletből adják be.
Nyolctól nyolcig nyitva az oltópontok
Nem jár hazai oltás a külföldön élő magyaroknak
Nem mind H1N1, ami annak látszik
H1N1: kitört a járvány!
Adómentes lett a védőoltás
MTI