Bűnügyi szakértők megállapították, hogy az erőszakos bűnözés terjedése tartós jelenségnek bizonyulhat. A magyarázatok eltérőek, van aki azt említi, hogy az állami és helyi rendőrségeknek nyújtott szövetségi támogatás apadásával kevesebb rendőr járőröz a nagyobb városok utcáin. Egy másik magyarázat szerint az a demográfiai változás áll a háttérben, hogy növekedett a 14 és 24 év közötti férfi lakosság aránya.
Az FBI statisztikái nyomán ismét előtérbe kerülhet az a kérdés, hogy elegendő pénzt fordít-e az ország a bűnelhárításra és -megelőzésre, miközben egyre duzzadó költségvetés szolgálja a terrorellenes küzdelmet és a belbiztonságot. Ha folytatódik az aggasztó növekedés, akkor ez az ügy akár a 2008-as elnökválasztás egyik központi kampánytémájává válhat.
Az erőszakos bűncselekmények száma szinte minden szövetségi államban nőtt, a helyzet leginkább Nyugaton romlott, ahol 4,7 százalékos növekedést tapasztaltak. |
James Alan Fox, a Bostoni Északkeleti Egyetem bűnügyi jogi professzora arra hívta fel a figyelmet, hogy a hatóságok egyre kevésbé tudják ellenőrizni az illegális fegyverkereskedelmet. A problémát tetézi, hogy az országot ért 2001-es terrortámadások óta csaknem 10 százalékkal visszaesett a nagyvárosok utcáit felügyelő rendőrök száma.
A demokraták már most aggódnak Clinton miatt
Star Wars: Bush az űrben is hajlandó háborúzni