Az eladó, Borisz Georgijev, a Vörös Hadsereg egykori ezredese a BBC-nek úgy nyilatkozott, a hirdetést egyik barátja nevében adta fel. Elmondása szerint a XVI. századi relikviát az 1920-as években, az egyházellenes bolsevik fellépés tombolása közepette vitték Szentpétervárra.
A csontok állítólag az észak-orosz Novgorodból kerültek a város ateista múzeumába. A szovjet rendszer összeomlása után a múzeumot bezárták, és a kiállított tárgyakat - állítólag - nem jelölt dobozokba tették, és a város katedrálisának legfelső emeletére szállították. Georgijev elmondása szerint az ereklye tulajdonosa valószínűleg akkor szerezte meg a relikviákat, amikor a 90-es évek elején megsemmisítették a múzeum állományát.
A tulajdonos eleinte nem is tudta, mennyit kérjen a relikviáért. Georgijev azonban úgy vélte, akár ezer eurót is kaphatnak a csontokért. Elmondása szerint az általa üzemeltetett weblap forgalma a létezése óta eltelt 18 hónap alatt nem volt még ekkora. Az érdeklődés azután nőtt meg ennyire, hogy az egyház tudomást szerzett a hirdetésről. Hiába szólnak azonban szinte éjjel-nappal a telefonok, a tulajdonos meggondolta magát, és mégsem adja el értékes ereklyéit.
Ezek utána a csontok valószínűleg maradnak, ahol vannak: egy szentpétervári lakásban. Mostanra ugyanis a tulajdonos kitalálta, mihez is kezdjen velük…
Véres gyémántok a világban
Étkezési zavarok: csak a levegőbe beszélnek róla?
Szovjet relikviákból nyílt kiállítás Moszkvában
Van, ami még a Vörös Hadseregnél is hatékonyabb?