1p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Gyengült a forint a bankközi devizapiacon, az eurót fél négy körül 254,50/60 forinton jegyezték a hétfői 252,35/45 forint után. A BUX csaknem 3 százalékkal csökkent
Kedden gyengült a forint a bankközi devizapiacon, az eurót fél négy körül 254,50/60 forinton jegyezték a hétfői 252,35/45 forint után. A forint 76 bázisponttal 9,85 százalékra romlott a plusz/mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán.

Az euróval nagy forgalomban 252,20-255,35 forint között kereskedtek. A dollár 191,20-192,90 forint között ingadozott, fél négykor 192,25/35 forinton forgott, szemben a hétfői 191,60/80 forinttal.

Forint/euró-árfolyam: a pillanatnyi állás
A kereskedők szerint egész nap kedvezőtlen globális hírek gyengítették a régió valutáit, velük együtt gyengült a forint is, bár náluk kisebb mértékben. A kínai újév után kedden kinyitó pekingi tőzsde csaknem kilenc százalékos esése, valamint az amerikai Fed nagy tekintélyű korábbi elnökének egy konferencián elmondott beszéde rontott a piacok állapotán. Alain Greenspan Hong-Kongban nem tartotta kizártnak, hogy az Egyesült Államok gazdasága az év végére recesszióba csúszik. A mélyülő iráni-amerikai konfliktus hatására máris emelkedni kezdett az olajár.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX a mínusz 118,48 pontos nyitás után tovább esett kedden délután.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!

A régió hírei ezúttal nem hatottak - mondták a piacon, utalva rá, hogy az EU pénzügyminiszterei kedden tárgyalták a lengyel és a magyar kormány költségvetési hiány csökkentő programjait.

A forintpiacon az overnight kamat mintegy 40 bázisponttal 7,30/40 százalékra esett, úgy tűnik, hogy a februári tartalékolási periódus szerdai zárásakor lesz elegendő likviditás a piacon. A bankok névértéken 549,8 milliárd forintért jegyeztek 14 napos MNB kötvényt, 50 milliárddal többet a lejáró összegnél. Ezzel a zéró kuponos 14 napos MNB kötvény állománya szerdától 1.039,9 milliárd forintra emelkedik. A 6-12 hónapos lejáratokon 5-10 bázisponttal, a kétévesen mintegy 15 bázisponttal emelkedett a kamatszint - mondták el a piacon.

Az állampapírok piacán is nőtt a forgalom az elmúlt időszakhoz képest. Az eladások határozták meg a kereskedés irányát. A másodpiaci referenciahozamok 4-6 bázisponttal emelkedtek.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 590,38 pontos csökkenéssel, 23.624,16 ponton zárt kedden. Az előző kereskedési napi záró értékhez képest ez 2,44  százalékos gyengülés. Kedden a részvénypiac forgalma 41,77 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek a hétfői záráshoz viszonyítva.

Hatalmas zuhanás a kínai tőzsdén
Lányi Bence, a Raiffeisen Bank elemzője elmondta: a kínai index keddre virradóra mintegy 9 százalékot esett, ami erőteljesen éreztette hatását  a többi között a feltörekvő piacokon, így a budapestin is. A kínai esést a szakértő egyebek mellett kamatemelési félelmekkel és profitrealizálással magyarázta. Hozzátette: a negatív hangulatot erősítette az is, hogy hétfőn a Fed előző elnöke, Alan Greenspan úgy nyilatkozott, az amerikai gazdaság az év végére a visszaesés fázisába is kerülhet.

A Mol árfolyama 2,1 százalékkalesett. Az OTP részvények ára 3,42 százalékkal csökkent. A Richter 0,17 százalékkal gyengült. Szektortársa, az Egis 0,74 százalékkal gyengült. A Magyar Telekom árfolyama 2,84 százalékkal csökkent.
Csáky Attila, az Unicredit Bank kereskedelmi igazgatója szerint a budapesti börze jól tartotta magát a közép-kelet-európai régiós piacokhoz képest. Szavai szerint a lengyel tőzsde 4,4 százalékot, az orosz 3,5 százalékot, a cseh pedig 4,13 százalékot gyengült. Csáky Attila elmondta: a kereskedési nap végén megjelentek a vevők a piacon és kicsit "felfelé húzták".

Magyarország számára fontos és hasznos az euró
Gyurcsány: "végre a helyes irányba tartunk"
Erős csökkenéssel kezdett a Wall Street

 

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG