.jpg)
A listán szereplő cégek átlagos nettó árbevétele 6,5 milliárd forint volt, az egy főre jutó nettó árbevétel 10 százalékkal 42 millió forintra emelkedett. A rangsor 1-10 helyezettje 4,3-3,2 milliárd forint új értéket állított elő.
Az Ecostat kiemeli, hogy a százak átlaga olyan értékeket ért el 2006-ban, amelyek a fejlett EU tagállamokhoz viszonyítva is megállják helyüket. Példaként említik, hogy az egy főre jutó hozzáadott érték átlagosan 55 ezer euróra emelkedett, amely magasabb a francia feldolgozóipar középvállalati mutatójánál. Hozzáteszik ugyanakkor, hogy a munkajövedelem szintje ugyanilyen összehasonlításban kétharmadon állt 2005-2006-ban.
A 100 legtöbb GDP-t előállító középvállalatnak több mint a fele exportál, ebben a körben az átlagos kivitel/árbevétel mutató növekedett és meghaladta az ötven százalékot. A száz vállalkozás harmada többségi hazai tulajdonban volt 2006-ban, 55 százalék pedig kizárólagos külföldi tulajdonban.
A cégek nettó árbevétele 11 százalékkal lett több, exportjuk 20 százalékkal gyarapodott, adózott eredményük ennél is nagyobb mértékben és az átlagosat kétszer meghaladó ütemben nőtt.
A középvállalatok jövedelmezősége folyamatosan javul. A saját tőkére vetített adózott eredmény (ROA) 11 százalékra emelkedett és csupán néhány százalékponttal alacsonyabb, mint a nagyvállalati kör ROA mutatója.
A rangsor első öt helyén: az E.ON IS Hungary Informatikai Szolgáltató Kft., a KFKI-LNX Hálózatintegrációs Zrt., a Xella Magyarország Építőanyagipari Kft., az Ursa Salgótarjáni Üveggyapot Zrt, és az ISC-Hungária Informatika Kft. áll.
Ódzkodunk a belső ellenőrzéstől - pedig jól jönne
Több céget hozna az egyszerűbb adórendszer (hanganyag)
Vigyázat! Szivárog a versenyképességünk
MTI