.jpg)
Döbbenetesnek tartotta azt is, hogy Békés megyei háziorvosok aláírásgyűjtésbe kezdtek a vizitdíj eltörléséért. A Békés megyei háziorvosok az egészségbiztosítástól 2006-ban 2 milliárdot, 2007-ben pedig 2,1 milliárdot kaptak. Az eszköz- és ingatlantámogatásból a bevételük 120 millió volt 2006-ban és 30 millió maradt meg 2007-ben. Ehhez képest a vizitdíj 250 millió forintos többletbevételt hozott - mondta. Hozzátette: egy átlagos praxis a vizitdíjból 130-140 ezer forinthoz jutott, a legmagasabb összeg 349 ezer forint Békés megyében. A békési háziorvosok jobban jártak a vizitdíjjal, többletbevételhez jutottak.
Izgalmasnak tartotta Éger István, az orvosi kamara első emberének kijelentését is, aki szerint a vizitdíj igazságtalan, mert különbséget tesz az orvosok között. Ugyanilyen a miniszter szerint a kártyapénz is, azok az orvosok, akiknek többet kell dolgozniuk, többletbevételhez jutnak.
Kérdésre válaszolva a miniszter hangsúlyozta: nem tervezik a 300 forintos vizitdíj megemelését.
Mikola István az elhangzottakra bemutatta az egészségbiztosítás hivatalos 2007. évi dokumentumát. Ebből idézte azt a mondatot, miszerint "vizitdíj és kórházi napidíj jogcímen 13 milliárd 317 millió forint pénzforgalom nélküli bevételt realizált az egészségbiztosítási alap". Ugyanakkor Horváth Ágnes pénteken arról írt levelet a Fidesz frakcióvezetőjének, Navracsics Tibornak, hogy jelöljék meg azt a forrást, amelyből összesen 60 milliárd forintot, - amely a kórházi vizitdíj és napidíj összege - pótolni kívánják.
Ez önleleplező, hiszen a 13 milliárdnak a 60 milliárd több mint négyszerese - mondta Mikola István. A volt tárcavezető azt kérte, hogy a kormány és az egészségügyi minisztert valljon végre színt, hiszen ez az összeg, messze meghaladja, azt az ezer forintot, amiről a vita jelenleg folyik.
A fideszes szakpolitikus arra kérte azokat a háziorvosokat, főleg Komáromi Zoltánt, "akik elárulni készülnek az ügyünket, ne tegyék". Mint mondta, az ő feladata a minisztérium megbízásából a háziorvosok szakmai munkájának az ellenőrzése. Komáromi Zoltán a tárca szerződéses munkatársa, nincs joga, felhatalmazása kampányolni a kormány nevében - mondta.
Kérdésre válaszolva úgy fogalmazott: "a kormányzati ."
Arra, hogy a miniszter szerint ez az ötvenes éveket idéző gondolatvilág, úgy válaszolt:"Tiszteltetem Horváth Ágnest. Jó lenne, ha valami más pályát nyitna most már, mert annyit ártott a magyar egészségügynek és a betegeknek, hogy ez már minősíthetetlen."
"Nem emeljük a vizitdíjat"
Aláírásgyűjtés-a vizitdíj életbevágó az orvosoknak
20-21 milliárd folyt be a vizidíjból
A tb-törvény részletei
MTI