1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 169,64 pontos, 0,63 százalékos csökkenéssel, 26.915,31 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 20,4 milliárd forintot ért el, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Csató Dávid, a QUAESTOR Befektetési Nyrt. üzletkötője az elmúlt napok emelkedésének korrekciójaként értékelte a BUX gyengülését, amelyhez délután a nem túl jó amerikai makroadatok is hozzájárultak.

A Mol árfolyamát a kereskedő szerint a 80 dollár fölé emelkedő olajár segítette, ezzel magyarázható, hogy a többi vezető papírral ellentétben az olajrészvény kismértékben erősödni tudott.

Az OTP kereskedése is optimizmussal indult arra a bejelentésre, hogy az egyik amerikai nagybefektető 10 százalék fölé növelte részesedését a bankban, a negatív korrekció azonban a bankpapírt sem kerülte el, így mínuszban zárt.

A közepes papírok közül a Fotex 1,73 százalékos drágulással 998 forinton zárt. Az erősödés hátterében a kereskedő elmondása szerint egy brókercég elemzése áll, amely 1.291 forintos 12 hónapos célárat jelölt meg a társaság részvényére. Csató Dávid szerint hosszú távon reálisnak tűnik az árfolyam a társaság ingatlanvagyonának értékelése alapján. Egyelőre azonban a papírnak nem sikerült megtartani az ezer forintos árat.

A Mol 55 forinttal, 0,22 százalékkal 25.510 forintra erősödött, az olajrészvényre 8,2 milliárd forint értékben születtek üzletek.
Az OTP árfolyama 120 forinttal, 1,28 százalékkal 9.251 forintra csökkent, 9,3 milliárd forintos forgalomban.
A Magyar Telekom 10 forinttal, 1,03 százalékkal 963 forintra gyengült, forgalma 306 millió forintot tett ki.
A Richter papírok ára 295 forinttal, 0,79 százalékkal 37.200 forintra csökkent, forgalmuk 341 millió forint volt.
Az Egis 535 forintos, 2,35 százalékos eséssel, 22.265 forinton zárt, forgalma 121 millió forintot ért el.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX értéke 5,48 ponttal, 0,16 százalékkal 3.458,26 pontra csökkent.

Friss tőzsdei árfolyamok
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!

MTI

 

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG