Moszkvában majdnem kétszer drágább volt a múlt évben az átlagos szállodai szobaár, mint Bécsben egy nemzetközi összehasonlítás szerint
Moszkvában majdnem kétszer drágább volt a múlt évben az átlagos szállodai szobaár, mint Bécsben egy nemzetközi összehasonlítás szerint.
A Der Standard című osztrák napilap szerdán ismertette a HRG (Hogg Robinson Group) cég felmérését, amely szerint 2006-ban Moszkvában átlagosan 25 százalékkal nőttek a szállodaárak, és az üzleti úton levők által leggyakrabban igénybe vett hotelekben egy szoba egy napra 325 euróba (majdnem 82 ezer forint) került. A szállodai szobaárakat összehasonlító cég magyarázata szerint az orosz fővárosban tavaly rendkívüli mértékben megnőtt az üzleti céllal érkezett külföldiek száma, ugyanakkor Moszkvában viszonylag kevés a nagyon jó szálloda, és ezek eredményezték az átlagos szállodaár nemzetközi összehasonlításban példátlan megugrását.
A HRG-nek a világ legdrágább szállodaárait feltüntető listáján New York került a második helyre 273 eurós (több mint 68 ezer forint) értékkel, ami 15 százalékkal magasabb a megelőző évinél. Az indiai Bangaloréban 244, Párizsban 233, Hongkongban 228, Londonban 214, Rómában 206, míg Bécsben 183 euróba került egy szoba az üzleti turizmus kategóriájában.
Az osztrák főváros nemzetköz összehasonlításban a középmezőnyhöz tartozik, a szállodaárak egy év alatt átlagosan 11 százalékkal nőttek. Ennél nagyobb drágulás volt - Moszkván és New Yorkon kívül - még Hongkongban (20 százalék), Dubajban és Stockholmban (12).
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár