1p
A nyugat-európai tőzsdék visszapattantak a mélypontról, a BÉT ezt nem tudta lekövetni. Az erős negatív korrekciót a vártnál rosszabb GDP-adatok táplálták, a svájci frank viszont gyengült
Három nap töretlen emelkedés után kedden folyamatos az esés a Budapesti Értéktőzsdén. Öntik a részvényeket, a devizapiacon pedig gyengül a forint

17:34

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 518,30 pontos, 2,75 százalékos csökkenéssel, 18.321,89 ponton zárt kedden. Nagyot zakózott 10 milliárdos forgalomban az OTP a bankpapírok 3,4%-os zuhanást követően 4300 forinton zártak. A Mol 17 ezer forint alatt zárta a kereskedési napot, 3,7%-kal 16 850 forinton zárt az olajcég. A részvénypiac forgalma 16,5 milliárd forint volt.
   
Varga Zoltán, a QUAESTOR Csoport elemzője az MTI-nek elmondta:  a keddi kereskedésre a reggeli, vártnál gyengébb német bruttó hazai termék (GDP) adat nyomta rá a bélyegét; ismét előtérbe kerültek az eurózónával kapcsolatos aggodalmak.
A magyar piac jelentős negatív korrekciót mutatott a hétfői emelkedés után, és bár a nemzetközi piacokon délutánra enyhült az eladói nyomás, a magyar részvények kevésbé tudtak "felállni a padlóról". A forint kiegyensúlyozottan, a 269-271-es tartományban mozgott az euróval szemben - fűzte hozzá Varga Zoltán.
Vaszkó Szabolcs, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője elmondta: az elmúlt napok emelkedése után lefelé korrigáltak a piacok, a lejtmenetet a vártnál rosszabb német, és az ugyancsak csalódást keltő magyar GDP-adat is táplálta.  

A vártnál jobb gyorsjelentést közlő Mol lendületesebben kezdte a napot a többi nagy papírnál, de később mégis lefelé csordogált az árfolyam, profitrealizálás kezdődött.

Az üzletkötő elmondta: délután jó makroadatok érkeztek - például a vártnál jobb ipari termelési adat az Egyesült Államokban -, így a nyugat-európai értéktőzsdék csökkentették veszteségüket, visszakapaszkodtak a mélypontról. Ezt ugyanakkor a magyar piac nem tudta "lekövetni", más európai börzéket kissé alulteljesítve zárta a napot.


A devizapiacon megnyugodtak a kedélyek

Az amerikai adatok megnyugtatták a devizapiaci befektetőket is, a svájci frank a délutáni kereskedésben gyengült a forinttal szemben, miközben erősödött az euró is. Délután 6 óra előtt a svájci frank 237 forint alá is benézett, míg egy euróért ugyanekkor 269,8 forintot adtak.


15:04

Három napig mászta a hegyet a BUX, a budapesti tőzsde ráadásul tegnap jóval az európai átlag fölött teljesített - keddre azonban úgy tűnik, kifulladt a lendület. Az enyhe mínuszos nyitás után egész nap ereszkednek az árfolyamok, megint öntik a részvényeket, délután fél háromra már 650 pontos, 3,4 százalékos mínuszban járt a tőzsdeindex. A forgalom a korábbi napokhoz képest közepesnek mondható, 11 milliárd forint körül járt fél 3-kor, melynek oroszlánrészét ezúttal is az OTP hozta össze.

A bankpapír 4200 ponton állt fél 3 után, ez 5,6 százalékkal alacsonyabb a hétfői zárónál. A második legtöbb üzlet a Mollal születik, a reggeli gyorsjelentést egyelőre 3,7 százalékos mínusszal veszi tudomásul a piac. A Magyar Telekom az 500 forintos szinten egyensúlyoz, a Richter vesztesége 2 százalék fölötti.

A Merkel-Sarkozy találkozó előtt borús a hangulat az európai piacokon, a londoni FTSE 1,1 százalékos, a párizsi CAC40 1,7 százalékos, a DAX 2,2 százalékos mínuszban állt ugyanekkor.

A devizapiacon sem túl fényes a helyzet magyar szempontból: pánikhangulatról messze nincs szó, de reggel óta stabilan emelkedik az euró és a svájci frank forintban jegyzett árfolyama is, miután a frank 1,11-ig erősödött az eróval szemben délután 3 óráig.

Forintban mérve már reggel óta 270 fölött adják az eurót, a svájci frankért pedig a reggeli 237 körüli szintek után délután 3 óra előtt már 242,4 forintot is elkértek a bankközi devizapiacon.


Realtime árfolyamok >>

Privátbankár

Címkék: Cikkek

AJÁNLOTT VIDEÓK

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG