Augusztus 8. és 14. között a Selyempiacot több mint 300 ezer ember kereste fel, miközben legkevesebb 100 millió jüant (2,3 milliárd forintot) költöttek. A vásárlók 80 százaléka külföldi, beleértve 19 ország kormány- és államfőit.
A televíziós közvetítések révén az üzlettulajdonosok az olimpikonokat is könnyen felismerik. Az egyik boltvezető, Csi Ming-zsen (Ji Mingren) szerint a kongói Dikembe Mutombo - aki az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA) szereplő Houston Rockets sztárja - állítólag 11 öltönyt varratott magának.
A jó minőségű, méret után készülő ruhákra már az olimpia előtti hetekben megugrott a kereslet, a Nemzetközi Ökölvívó Szövetség (AIBA) például 49 öltönyt rendelt az augusztus nyolcadikai megnyitóra, spanyol és kanadai sportolók pedig méret után varratott sportruházatot rendeltek.
"A megrendelések növekedése pedig azt jelenti, hogy a jó minőségű kínai konfekcióiparnak már külföldön is híre ment" - hangsúlyozta Vang.
Az 1985 óta üzemelő Selyempiac korábban a márkás ruházati termékek és kiegészítők tizedáron beszerezhető utánzatairól volt híres. Az olimpia idejére a hamisítványokat többnyire levették a polcokról, a helyi kormányzat pedig rajtaütésekkel próbálja visszaszorítani a másolatokat, és a hamis márkajelzéssel ellátott termékeket.
Az olimpia is hízlalja Kínát
Drog helyett Tibet
Olimpia után jön az Expo-láz
Gazdaggá teszi az olimpia a jegyüzéreket
MTI