Dékány András, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) szóvivője az MTI-nek pénteken elmondta: korábban abban állapodtak meg a szervezettel, a tárca intézkedik, hogy a termékeken jelöljék, ha azok az állatvédelmi szabályok betartása mellett, kényszeretetéssel hizlalt állatból készültek, a Négy Mancs pedig leveszi a feketelistáról a magyar vállalkozásokat.
Négy Mancs vs. magyar baromfi Korábban a Négy Mancs Alapítvány kampányt indított a baromfifeldolgozó Hungerit Zrt. ellen, hogy hagyjon fel a hízottliba- és -kacsacomb, illetve -mell, valamint a libamáj előállításával. Emellett feketelistára tette a szentesi céget, hogy a nemzetközi áruházláncok ne rendeljenek tőle kényszertömött jószágokból előállított élelmiszereket. A Hungerit szeptember 1-jén leállította a hízottáru feldolgozását és azt közölte hogy emiatt az év végéig csaknem kétszáz dolgozótól kell megválnia, és 2,5-3 milliárd forint árbevételkiesést szenvedhet el. |
Ismertetik: a megbeszélés célja az volt, hogy megvitassák a kacsák és libák magyarországi kényszertömési gyakorlata körül kialakult helyzetet, annak érdekében, hogy egyértelmű, a termékek jelölésére vonatkozó törvény szülessen, illetve kijelöljék az átállási időszak, a zsírmáj előállítás betiltását megelőző, egyértelműen meghatározott időszakot. Ez a periódus elegendő időt biztosított volna a magyar termelőknek arra, hogy a "kegyetlen" gyakorlatról egy felelős, jó minőségű, biztos jövőt biztosító, szabad tartású gazdálkodási módra térjenek át - fogalmaznak.
A minisztériumi rendelet az állatvédők szerint elfogadhatatlan és félrevezető. Ezért a Négy Mancs úgy döntött, hogy kampányát nemzetközi szinten megerősíti.
Osztrák állatvédők nyírják ki a magyar libát?
Hungerit: az állatvédők miatt 200 dolgozót küldenek el