.jpg)
Bajnai Gordon úgy látja: egyre több, és egyre világosabb érdek illetve hajlandóság mutatkozik arra, hogy a Nabucco vezeték megépüljön. Felhívta a figyelmet arra, hogy Magyarország kezdeményező és aktív szerepet játszik a Nabucco-projektben. Példaként említette, hogy a januári, budapesti konferencia indította újra a sokszor már halódónak tűnő folyamatot. Kulcskérdésnek tartja, hogy létrejöjjön a Magyarország által kezdeményezett miniszterelnöki szintű felügyelő tanács, amelynek a feladata lenne többek közt a felmerülő problémák megoldása.
A magyar kormány szeretne jó példával elöl járni és még ebben a hónapban megkezdi a tárgyalást a megvalósításhoz szükséges egyéb szerződésekről a Nabucco-konzorciummal - közölte a kormányfő.
A Nabucco vezeték megépítése kapcsán felmerült kételyekről szólva fontosnak nevezte, hogy az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank valamint Európai Beruházási Bank képviselői is részt vettek az ankarai rendezvényen és kifejezték elkötelezettségüket a projekt finanszírozásában. Hozzátette: lesz elég gáz is a vezetékben és Törökországgal is meg lehetett állapodni a feltételekről.
Bajnai Gordon hétfőn egy napra utazott Ankarába, hogy a Nabucco-projektben részt vevő országok miniszterelnökeivel aláírja a földgázvezetékről szóló kormányközi megállapodást, és az ehhez kapcsolódó politikai nyilatkozatot.
A delegáció tagja volt Hónig Péter, közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter, Kóka János (SZDSZ), az Országgyűlés Nabucco-bizottságának elnöke, Balla Mihály (Fidesz), a testület társelnöke, Bayer Mihály utazó Nabucco-nagykövet, valamint a Mol Nyrt. szakemberei.
Nabucco: aláírták a megállapodást
Türkménbasi utódja ad gázt a Nabuccóba
Alakul a Nabucco
Jóváhagyták a Nabucco finanszírozását
EU: töltsünk gázt a tározókba!
MTI