Franciaország azt állítja, hogy az íreket megelőzve most már ők a legtermékenyebb európai ország: a francia nőknek átlagosan két gyermekük van, az ír átlag 1,9, míg az európai 1,5 gyermek
Franciaország azt állítja, hogy az íreket megelőzve most már ők a legtermékenyebb európai ország: a francia nőknek átlagosan két gyermekük van, az ír átlag 1,9, míg az európai 1,5 gyermek
A francia születési ráta huszonöt éve folyamatosan növekszik és most érte el a valaha regisztrált legmagasabb értéket. A francia népességnövekedés háromnegyedét a születések adják, míg a fennmaradó egynegyedet a bevándorlás. Az országban 63 millióan élnek. A bevándorlók gyermekei az új szülések 20 százalékát adják. A növekvő francia szaporulat ritkaságszámba megy Európában, ahol az általános trend szerint kevés gyermek születik.
A BBC cikke szerint a francia születési ráta hatása már Párizs utcáin is megmutatkozik: nem ritka látvány a babakocsit toló nő, aki mellett még egy vagy két gyermek ballag. A növekvő születési rátát a kormány is erőteljesen segíti következetes családbarát intézkedésekkel. A francia nő szülési szabadságra mehet, s mellette fizetése nagy részét is megkapja, a munkaadónak pedig kötelessége megtartani az anya munkahelyét. Az óvodák és bölcsődék megfizethetőek és általában jók.
Mindemellett a franciák azzal is dicsekedhetnek, hogy náluk nagyon sok nő dolgozik. A 25-49 éves nők 81 százalékának van munkahelye, s az is sokat mondó adat, hogy a kétgyermekes anyukák háromnegyede dolgozik.
A szülési szabadság az első gyermek esetében 20-40 hét lehet, a második-harmadik gyermek esetében több. A francia kormány nemrég emelte fel havi ezer euróra a harmadik gyermeket vállaló anyukát támogatását. A nagyobb, többgyermekes családok pótlékokat, adókedvezményeket kapnak és élhetnek az ingyenes tömegközlekedés lehetőségével.
Figyelemre méltó, hogy megnövekedett a magánkézben levő, részben állami támogatással működő bölcsődék, óvodák száma. Szolgáltatásuk a szülők jövedelmétől függően vagy ingyenes vagy legfeljebb havi 500 euróba kerül. Az óvodák három éves kortól ingyenesek.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár