Nyugdíjtörvény: az is elutasítja, aki eddig támogatta
A LIGA Szakszervezetek 1998 óta következetesen kiálltak az állami nyugdíjrendszerbe történő önkéntes visszalépés mellett - Matolcsy javaslatát azonban nem tudják elfogadni
A LIGA Szakszervezetek 1998 óta következetesen kiálltak az állami nyugdíjrendszerbe történő önkéntes visszalépés mellett - Matolcsy javaslatát azonban nem tudják elfogadni.
A LIGA Szakszervezetek ebben a formában nem támogatja a kormány meghirdetett "nyugdíjmentő csomagját" és arra kéri a minisztert, hogy javaslatait érdemben tárgyalja meg az érdekképviseletekkel, valamint hagyjon kellő időt az egyeztetésekre és tájékoztatásra - közölte a LIGA csütörtökön az MTI-vel.
A LIGA Szakszervezetek bár programja szerint 1998 óta következetesen nem támogatta a magán-nyugdíjpénztári rendszer bevezetését, és azóta is folyamatosan szorgalmazta az önkéntes visszalépés lehetőségének megteremtését, a szerdán Matolcsy György miniszter által bejelentett tervezetet elutasítja - olvasható a szakszervezeti szövetség közleményében.
Ön átlép a magánnyugdíjpénztárból az állami nyugdíjrendszerbe? Szavazzon! >>>
A LIGA álláspontja szerint az eddig is erősen foltozott nyugdíjrendszerben tovább csökkent a biztosítottak bizalma. "Az egyeztetéseket megint elkerülő, sok millió munkavállalót érintő törvényalkotás következtében olyan javaslatokkal állt elő a kormány, amelyek megszüntetik a társadalombiztosítás társadalmi kockázatközösségét, önkéntes döntés helyett zsarolással bírják rá az embereket a választásra, ráadásul nem a visszalépésről nyilatkoztatnak, hanem a közösségből való kilépésről."
"A LIGA Szakszervezetek többször szorgalmazta már a nyugdíjrendszer átfogó, szakmai és társadalmi konszenzuson alapuló reformját, melyre kezdetben esélyt látott a nemzeti együttműködés rendszerében, de mára világossá vált, hogy a kormány rendre egyéni képviselői indítványokkal kerüli el az egyeztetést, leépíti a társadalmi és szociális párbeszéd húsz éve működő rendszereit, csavarkulcsokkal elbontja jogállamiság kordonait és mindezek következtében szakmailag megalapozatlan döntéseket hoz." - áll a közleményben.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár