.jpg)
Németország pedig azt hozta Barroso tudomására, hogy a kijelölt német biztost, Günther Oettinger leköszönő baden-württembergi tartományi miniszterelnököt az energiapolitikáért felelős biztos tisztségében szeretné látni, de úgy, hogy a poszt tulajdonosaként a környezetvédelem felügyeletét is megkapja.
A lap szerint Barroso egyelőre szembeszállt mind a francia, mind a német követeléssel. Különösen az utóbbival, ugyanis a bizottság elnöke arra törekszik, hogy a környezetvédelem felügyeletére önálló biztosi posztot hozzanak létre. Ezt állítólag meg is ígérte az európai Zöldeknek annak fejében, hogy szeptemberben az Európai Parlamentben támogatták újraválasztását. Ezzel egy időben - mint a Handelsblatt írta - több más tagország szintén jelezte, hogy saját bizottsági képviselője számára melyik tisztséget fogadná a legszívesebben, így Spanyolország és Olaszország is.
A Financial Times Deutschland ezzel párhuzamosan azt írta, Angela Merkel kancellár a háttérből igyekszik elérni, hogy Németország a következő években két fontos európai tisztséghez jusson. A kancellár állítólag megállapodott Nicolas Sarkozy francia államfővel arról, hogy az Európa Tanács jelenlegi főtitkárát, a francia Pierre de Boisseu-t a későbbiekben a kancellár közeli bizalmasának, illetve uniós tanácsadójának számító Uwe Corsepius váltja fel. Ennél is nagyobb "zsákmány" lenne ugyanakkor az Európai Központi Bank elnöki tisztségének megszerzése. A jelenlegi elnök, a francia Jean-Claude-Trichet mandátuma 2011-ben jár le, s Merkel az elnöki székbe a német jegybank, a Bundesbank jelenlegi vezetőjét, Axel Webert akarja ültetni.
Szürke egerek kerültek Európa élére
Európa új urának még ki kell találnia saját magát
Megvannak az emberek az új uniós posztokra
MTI