A szaktárca olyan nemzetközileg is támogatható, jó projektötleteket vár civil szervezetektől, önkormányzatoktól, szakmai szervezetektől, amelyek bekerülhetnek az Európai Duna Stratégia beruházásai közé.
A szakállamtitkár elmondta, hogy a Duna menti ország részvételével zajlik az Európai Duna Stratégia összeállítása, amelyben Magyarország aktívan részt vesz. A készülő Európai Duna Stratégiának részét képezi egy európai projektlista, amelynek hazai projektszintű előkészítése most zajlik, és már bekapcsolódtak a térségi fejlesztési tanácsok, az önkormányzati szövetségek, valamint a Területfejlesztési Civil Egyeztető Fórum.
Az Európai Duna Stratégia fő célja, hogy az érintett országokra kiterjedően átfogó fejlesztések valósuljanak meg a Duna térségében. Az Európai Duna Stratégia jelentőségét növeli, hogy a formálódó Duna Régió várhatóan közös európai fejlesztési és kutatási térség lesz 2014-től, az új európai uniós költségvetési periódusban.
A szakállamtitkár rámutatott, hogy Magyarország 2011 első félévében, a stratégia tervezett elfogadása idején, az EU soros elnökeként a kérdést kiemelt feladatként kívánja kezelni. Különösen fontos a területfejlesztési és a gazdasági kapcsolatok további erősítése az al-dunai országokkal.
Szaló Péter szerint a Duna és térsége számos fejlesztési lehetőséget rejt magában, amelyek Magyarország regionális központi szerepét erősíthetik közlekedési és turisztikai szempontból.
Már most csúszik a Margit híd átadása
Dunára menne a BKV
MTI