1p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A Fidesz elnöke egyetért a Jobbik MSZMP- és KISZ-vezetők hatalomból való eltávolítására vonatkozó népszavazási kezdeményezésének szándékával
A Fidesz elnöke egyetért a Jobbik MSZMP- és KISZ-vezetők hatalomból való eltávolítására vonatkozó népszavazási kezdeményezésének szándékával

A hatalomba visszatért posztkommunista elit nem kerülheti el a jogi felelősségre vonást, s ha sikeres a népszavazás, akkor "a koalíciónak megoldást kell találnia a bizalmi válságra - szakértői kormány vagy előrehozott választás formájában" - nyilatkozta Orbán Viktor a Heti Válasznak. A Fidesz elnökével a hetilap csütörtöki számában jelenik meg interjú.

"Felelős parlamenti erőként az a feladatunk, hogy nyitva tartsuk az elégedetlenség alkotmányos kifejezésének formáit. (...) Erről szólt az önkormányzati választás, és a népszavazást is azért kínáltuk fel az embereknek, hogy oly módon fejezzék ki véleményüket, amely nem szül erőszakot" - mondta, hozzátéve, hogy a "sikeres" népszavazástól kezdve "minden, az alkotmányosság határait átlépő eseményért kizárólag a kormány viseli a felelősséget".

A Jobbik MSZMP- és KISZ-vezetők hatalomból való eltávolítására vonatkozó népszavazási kezdeményezése kapcsán Orbán Viktor azt mondta, hogy egyetért a szándékkal, a kérdésfeltevés alkotmányossága azonban kérdéses.

A Fidesz elnöke szerint az utódpárti elit vezetői rossz következtetést vontak le a békés rendszerváltozásból. Tulajdonképpen örülniük kellett volna, hogy elszámoltatás és börtönök nélkül megúszták a diktatúra fenntartásában, az ország tönkretételében való közreműködést. Ehelyett kihasználhatták a társadalmi kapcsolataikban rejlő tőkelehetőségeiket - például a magánosítás vagy a külföldi beruházások Magyarországra hozatala során. Programjuk a hatalom visszaszerzése, az egyeduralmi hálózatok politika-, gazdaság- és kultúrabeli újraszövése lett. Ehhez joguk volt, de óriási kockázatot is vállaltak. Ha a kormányzásuk a társadalomnak is sikert hozott volna, minimalizálhatták volna a kockázatot.

"De itt állunk ismét nyakig eladósodva, növekvő szegénységgel, a közvagyon elherdálásával, sohasem látott mértékű korrupcióval, és elzálogosított évekkel nézünk szembe. Ráadásul csalás, megtévesztés, erkölcsi káosz uralja az országot. A hatalomba visszatért posztkommunista elit ezúttal nem tudja elkerülni, hogy minden cselekedetéért kiméressék rá a jog szerinti felelősség" - jelentette ki Orbán Viktor.

A kormánykoalícióról szólva kijelentette: neoliberális gazdaságpolitikai téziseken nyugvó, kirekesztő társadalomfejlődési modellt képvisel.
A Fidesz elnöke szerint 2006 "az öntudatra ébredés éve". A magyar politikában többé semmi sem lesz olyan, mint a miniszterelnök hazugságai miatt kirobbant tiltakozások előtt volt. Ma már mindenki tudja: kevés embert hosszú ideig vagy sokat rövid ideig be lehet csapni, de sokat hosszú ideig nem - mondta Orbán Viktor.

Arra a kérdésre, hogy létezik-e olyan súlyú társadalmi kérdés, amiről hajlandó lenne egyeztetni a miniszterelnökkel, az ellenzéki politikus úgy válaszolt: "minden erőmmel azon vagyok, hogy Magyarország ne kerüljön olyan helyzetbe, amikor nekem egy, a demokráciára veszélyt jelentő beteges hazudozóval kell tárgyalnom".

"Lesz itt európai oktatás meg egészségügy mindenkinek - aki meg tudja fizetni. Egy kétsebességes, szociális értelemben kettészakított Magyarország képe áll előttünk, amelyben a középosztályt a lecsúszás fenyegeti, a leszakadtak pedig nem tudnak feljutni" - mondta Orbán Viktor.

Arra a felvetésre, hogy mit kínál a Fidesz azoknak, akik "múlhatatlan Orbán-fóbiában szenvednek", az ellenzéki politikus úgy válaszolt: "Engem is el lehet utasítani, de mégiscsak a baloldal kormányfője csapta be az országot. Lehet vitatni, hogy melyikünk kormányzott jobban, de nem érdemes".

 Orbán óta először: jutalom a minisztereknek
Újra egy asztalhoz ülhet Orbán és Gyurcsány

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG