1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Nincs perspektívája annak, hogy Oroszországra nyomást gyakoroljanak, az országot konkrét problémák megoldása helyett a demokráciáról szóló fejtegetésekkel bírálják - mondta Vlagyimir Putyin.
Nincs perspektívája annak, hogy Oroszországra nyomást gyakoroljanak, az országot konkrét problémák megoldása helyett a demokráciáról szóló fejtegetésekkel bírálják - fejtette ki Vlagyimir Putyin orosz államfő külföldi politológusok előtt egy találkozón.

Putyin a szeptember 14-én lezajlott, de tartalmában az elnök honlapján csak csütörtök este ismertetett összejövetelen leszögezte: Oroszország nem akar az olajbevételekből felhalmozódó eszközökkel behatolni az amerikai, vagy az európai gazdaságba.

"Természetesen látunk olyan törekvéseket, hogy a demokratikus retorikát az orosz bel- és külpolitika befolyásolására használják, ez ártalmas, csak arra jó, hogy aláássa a demokrácia intézményei és elvei iránti bizalmat" - mondta. Moszkva ezzel együtt folytatja partnereivel a vitákat, "azok meg remélhetőleg előbb-utóbb megértik, hogy ha valamit akarnak Oroszországtól, akkor a lényegről kell beszélni - az ilyen törekvéseknek nincs perspektívája. Ha a koszovói problémát kell megoldani, akkor arról kell beszélni, nem pedig az oroszországi demokráciáról. Ha pedig tényleg aggodalom mutatkozik az oroszországi eseményekkel kapcsolatban,  akkor beszéljünk arról" - mondta.

Az államfő teljesen alaptalannak minősítette azokat az aggodalmakat, amelyek szerint Oroszország a központosított alapokat - a stabilizációs alapot - arra akarja felhasználni, hogy betörjön az amerikai, és/vagy az európai gazdaság legbelső szentélyeibe. Emlékeztetett arra, hogy ezeket az eszközöket eddig külföldi államok értékpapírjaiba fektették. "Nem szándékozunk - legalábbis egyelőre - áttérni olyan kockázatos befektetésekre, amilyenek egy mégoly szilárd alapokon álló vállalat részvényei" - mondta.

Mint kifejtette, igen furcsának találta, hogy az Egyesült Államokban törvényt hoztak a külföldi befektetésekről, és ezt szóvá is tette George W. Bush amerikai elnöknek. Külön kifogásolta, hogy egy bizottságot is felállítottak, amelyikben részt vesznek a titkosszolgálatok.

Hozzátette, hogy Nyugat-Európában is valami hasonlóra készülnek, s közölte: "mi is hozunk egy ilyen törvényt. Ahelyett, hogy a szabad piac és a nyílt, liberális gazdaság eszméit támogatnánk, mindannyian áttérünk az izolacionizmusra”. Putyin leszögezte: "ha attól félnek, hogy Oroszország állami eszközöket (külföldi vállalatokba)  fog befektetni, hát ez nem így van".

Megjegyezte még, hogy a nyugati államok értékpapírjaiba való portfólió jellegű befektetések szintén a nyugati gazdaságnak használnak, amennyiben stabilizáló hatással vannak.

Putyin másfelől kijelentette mindent meg fog tenni a következő orosz államfő önállóságának és hatékonyságának biztosítása érdekében. Oroszországnak – hangoztatta – hosszú távon erős elnöki hatalomra van szüksége. Hangsúlyozta, hogy Oroszország jövőjét nem lehet egy emberhez, vagy egy csoporthoz kötni, és ami a jövőt illeti, a többpárti demokrácián és a civil társadalmon kívül nem lát más eszközt az ország stabilizálására, ezek kifejlődéséhez viszont idő kell.

Elmondta, hogy nem tudja még, mivel fog foglalkozni távozása után, de bármi legyen is az, felételezi, hogy bizonyos befolyása továbbra is lesz. Arra nem válaszolt, hogy vajon négy év múlva újra indul-e az elnökválasztáson: azt mondta, az még messze van, korai erről gondolkodni.

Hidegháború van a kémkedésben
Újabb orosz pénz folyik az angol fociba
Nyugatnak kelet, keletnek nyugat kell (hanganyag)

MTI
Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG