.jpg)
A sztrájkban a vasúttársaság adatai szerint a MÁV-csoporthoz tartozó gépészeti, pályavasúti, árufuvarozási és személyszállítási egységeknél a szolgálatba beosztott 14.000 dolgozóból 996 sztrájkolt, a szakszervezet 3500 sztrájkoló vasutasról beszél.
A hétfői vasutassztrájkot Gaskó István, a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) elnöke sikeresnek, de eredménytelennek értékelte. Mint mondta: sikeres volt a sztrájk, mert hétfőn megbénult a vasúti közlekedés. "Azok a vonatok, amelyeket hétfőn a MÁV sztrájktörőkkel elvontatott látványvonatok voltak, és az utasok nélkül közlekedő vonatok a vasút kárát növelték." Ugyanakkor sem a nyugdíjrendszerben, sem az egészségbiztosításban, sem a mellékvonalak ügyében nem sikerült eredményt elérni - jegyezte meg a VDSZSZ elnöke.
Gaskó István elmondta: összegyűjtik a munkáltatók törvénytelen intézkedéseit, ezeket az eseteket összesítik, és mindegyiket az illetékes bíróságnál megtámadják, hogy a következő sztrájknál már ne legyen kedve a munkáltatónak törvénytelen eszközöket igénybe venni. Utalt arra, hogy információjuk szerint sok helyen törvénytelenül váltották le a sztrájkolókat. Olyanokkal helyettesítették a leváltott sztrájkolókat, akiket nem lett volna szabad beosztani, volt akinek szolgálati idejét 12 óra felé meghosszabbították, külső cégtől vettek embereket, fenyegették a sztrájkoló dolgozókat.
A MÁV a sztrájk okozta kárral kapcsolatban annyit közölt, hogy az adatok összesítik, és ezt követően tudják megmondani, a bevételkiesés mekkora veszteséget jelent.
A MÁV közölte, hogy a sztrájk idején fel nem használt menetjegyeket és az InterCity pótjegyeket a sztrájk lemondását követő 3 nap végéig a pénztáraknál kezelési költség nélkül vissza lehet váltani. A jegyvisszaváltás feltételei a MÁV-START honlapján olvashatók.
Nem okozott káoszt a sztrájk - összefoglaló
Sztrájk: a buszokra menekülnek az utasok
Hosszú a sztrájkolók listája (hanganyag)
MTI