Az ismert és kevésbé ismert légitársaságok az európai nagyvárosok mellett tengerentúli metropoliszokba is kínálnak kedvező árú jegyeket. A hirdetésekkel azonban óvatosan kell bánni, mert általában az óriásplakáton megjelenő árra még a különböző illetékek is rájönnek, a kasszánál így a feltüntetett árnál többet is fizethetünk.
Már vannak azonban társaságok, melyek nemrégiben kezdtek el egy új technikát alkalmazni és már teljes áras hirdetésekkel jelennek meg a piacon. Ilyen például a Wizzair.
A jegyváltást elintézhetjük online foglalással és fizetéssel, utazási irodában, illetve telefonon történő rendeléssel is. Általában minden esetben egy tranzakciós felár is hozzáadódik a jegyköltséghez, mely társaságonként, valamint irodánként változó lehet. A piacon általában az internetes rendelési folyamatot tartják a legkedvezőbbnek, ám ehhez dombornyomott bankkártya szükséges.
Mennyibe kerül egy nap a családdal? Attól függ |
A XI. kerületben található TUI irodánál például minden fapadosra el tudják intézni a jegyfoglalást, személyenként ezért 3000 forintot kérnek. Ugyancsak ennyi kezelési költséget számítanak fel az IBUSZ irodákban is, itt azonban telefonon nem túl szívesen adtak felvilágosítást. A TUI-nál felhívták a figyelmünket arra is, hogy ez az ár nem minden irodára érvényes, és nem is minden iroda intéz jegyfoglalást.
A Vistánál a fapadosok közül a Wizzair és a GermanWings gépeire tudnak foglalni, mégpedig 5000 forintért személyenként. Ezenkívül ajánlották a KLM, az AirFrance és Lufhansa járatait is, melyekkel 19900 forintos alapáron juthatunk el Londonba, Párizsba, vagy Amsterdamba, ám ez költség az illetékekkel kiegészülve már 50 ezer forintra rúg.
Hoppon maradnak az utazási irodák, tarol az internet |
Véleményük szerint, csak akkor érdemes fapados járattal utazni, ha már legalább fél évre előre tudjuk, hogy mikor szeretnénk külföldre látogatni. Fapadosok esetében minél közelebb vagyunk ugyanis az utazás dátumához, annál drágább a jegy, kivéve, ha valamilyen speciális akcióban sikerül jegyet váltanunk - mondták.
A fapadosok általában nem a központi reptérre érkeznek, így magasabb lehet a transzferidő és -költség is. Emellett az is problémát jelenthet, hogy naponta csak 1-2 járat indul, és ha valamelyik kimarad, akkor vagy nagyon későn érünk haza, vagy az is lehet, hogy csak másnap. Menetrendszerinti járatokból ezzel szemben naponta 5-6 is indul, így egy járat kimaradásakor általában csak 1-2 órát kell a reptéren vesztegelni.
A Tensinél is hasonló tanácsokat kaptunk. Az utazási irodánál elért hölgy felhívta figyelmünket arra, hogy Londonba nagyon sok gép megy, és érdemes megnézni a Balatonról induló gépeket is. Ha Amsterdamban október végéig szeretnénk még egy néhány napot tölteni, akkor szerintük mindenképpen olcsóbb a menetrendszerinti járat. Ők is le tudják egyébként a legtöbb fapadosra a jegyet foglalni, 3900 Ft/fő díjért, illetve a menetrendszerinti járatokra is, de ennek kezelési költsége már 5000 Ft/fő.
Nézzünk akkor néhány konkrét ajánlatot - kattintson a folytatásért!
Felszállópályán a Taszár-privatizáció
Késik a szűz szárnyalása
14 milliárd euróért rendel a Lufthansa
Pert fontolgatnak a repülőtéri szakszervezetek
Már tavasszal visszatér a Sky Europe?
( 1 ) | ( 2 ) | következő >> |