A lap pénteki számában megjelentek szerint Budapesten évente 260 ezer forintba kerül a távfűtés átlagosan, míg Bécsben ennél 15 százalékkal olcsóbb. Bécsben 1.900, Budapesten 3.443 forintba kerül a fogyasztónak 1 gigajoule távfűtési energia. Ennek okai között szerepel, hogy az osztrák fővárosban részben a hulladék és szemétégetés energiáját használják, de a magyar lakótelepi házak hiányos szigetelése, a fűtési rendszerek korszerűtlensége is szerepet játszik.
Augusztusban 5,5 százalékkal, az idén már harmadik alkalommal emelték a távfűtés hődíját Budapesten. A fővárosi önkormányzat múlt évi rendeletének megfelelően ez évtől a 240 ezer budapesti távfűtéses otthonban a távhőárak automatikusan, külön önkormányzati döntés nélkül követik a negyedéves gázárváltozásokat.
A januári gázáremelés miatt februártól maximum 5,1 százalékkal, az április gázáremelés után májustól 6,1 százalékkal nőtt a távfűtés hődíja.
Balog Róbert, a Főtáv Zrt. szóvivője a legutóbbi emeléskor elmondta: ha az idén lesz újabb gázáremelés, akkor egy hónappal később a távfűtés hődíja is drágulni fog. Tavaly több mint 50 százalékkal lett drágább a távfűtés, elsődlegesen a kompenzáció megszűnése miatt.
A szóvivő tájékoztatása szerint az augusztusi távhődíj-emeléssel 800 forinttal nőhet egy 53 négyzetméteres átlaglakás fűtésének hődíja. Az idei két korábbi emeléssel együtt ez az összeg 2.000 forint körüli.
Balog Róbert kitért arra is, hogy a fővárosi önkormányzat tavaly befagyasztotta erre az évre a távfűtés 35 százalékos alapdíját. Éves szinten az alapdíj egy átlaglakásnál 83 ezer forint.
Megdöbbentő a különbség egy felújított panelben
Több pénz jut energiatakarékosságra
Októberi sokk: a fűtési szezon előtt emelik a gázt
Távfűtés: szociális összeomlás fenyeget?
Napi Gazdaság