.jpg)
A térségben aktív alapok portfolióiban március óta jelenleg a legalacsonyabb a hosszú forintpozíciók felülsúlyozottsági mutatója. Augusztusban plusz 1,8, szeptemberben plusz 0,9, októberben plusz 1,1 volt ez az index. A JP Morgan havi felméréseiben arról kérdezi az alapokat, hogy milyen mértékben tartják portfoliójukban felül- vagy alulsúlyozott pozícióban a vizsgált felzárkózó térség deviza- és kamattermék-piaci konstrukcióit. A válaszokat a ház - az alapkezelők tényleges feltörekvő piaci befektetéseivel súlyozva - plusz 10-től (jelentősen felülsúlyozott) mínusz 10-ig (jelentősen alulsúlyozott) terjedő skálán dolgozza fel.
A feltörekvő piaci súlyozottsági pozíciók havi változásáról közölt decemberi jelentésében a cég azt írta: várakozása szerint az euró forintárfolyama 2008 első negyedében 250 körül "beragad", a globális makrokörnyezet bizonytalansága és a cég által a magyar fizetésimérleg-helyzetről alkotott kedvező kilátás növekvő kockázatai miatt.
Jóllehet Magyarország továbbra is az egyetlen olyan gazdaság a térségi négyek közül, ahol a JP Morgan csökkenő folyómérleg-hiányt vár, a csökkenés mértéke jó eséllyel kisebb lesz a ház által jósoltnál. Mindemellett a működőtőke-beáramlás - bár növekedni fog - valószínűleg a folyó hiánynak kevesebb mint a felét fedezi 2008-ban, áll a londoni elemzésben. A cég szerint a devizaalapú hitelezés várhatóan ezután is segíti a forintot, de ha tovább a romlanak az inflációs kilátások, az pozícióleépítést eredményezhet a kötvénypiacon.
Alapkamat: maradt 7,50 |
Legfrissebb devizaárfolyamok
Tőzsdei adok-kapok-a kicsik is életben maradhatnak
Az infláció az óvatos kamatpolitika oka (hanganyag)
Nagyon figyel a nemzeti bank
Hónapokra buktuk a kamatvágást?
MTI