.jpg)
Időközben, június elejétől agráriumhoz nem kötődő mikro- és kisvállalkozások támogatása érdekében a Takarékszövetkezeti Integráció – elsők között a hazai piacon – megkezdte a Széchenyi Kártya 2 forgalmazását is.
Gazdahitel-Gazdakártya
A TakarékBank fejlesztésében megvalósult Gazdahitel-Gazdakártya sikere számos előnyös tulajdonságának köszönhető: kedvező kamat, gyors elbírálás és alacsony garanciadíj jellemzi, mindez pedig bankkártyával – MasterCard Electronic Business kártya – támogatott, széles körű felhasználási lehetőségekkel egészül ki. Noha a forrás kizárólag mezőgazdasági termék előállításával kapcsolatos tevékenységet finanszírozhat, azon belül szinte szabadon felhasználható - akár forgóeszközök, akár beruházások finanszírozására is.
A hitel összege széles határok között (1-15 millió forint) mozog csakúgy, mint a futamidő, amely három hónaptól két évig terjedhet.
A hitelt - amelyhez az Agrár-Vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány 80 százalékos készfizető kezességet vállal - minden, legalább egy éve működő, lejárt hitel- és köztartozással nem rendelkező agrárvállalkozó igénybe veheti.
„Eddigi tapasztalataink szerint a Gazdahitel-Gazdakártya olyan létező igényt elégít ki, amelyre a piac eddig nem kínált megfelelően rugalmas megoldást – értékelt Egerszegi Ádám, a TakarékBank Takarékszövetkezeti üzletágának igazgatója. „A Gazdakártyán keresztül igénybe vett, átlagosan 5,6 millió forintnyi hitelösszeget a gazdálkodók elsősorban a mezőgazdaságban tapasztalható ciklikus bevételi struktúrából fakadó átmeneti likviditási problémáik rendezésére, a napi működés során folyamatosan felmerülő kiadásaik fedezésére fordítják.”
A termék a Takarékbankkal együttműködő Integráció tagjainál, országszerte 101 takarékszövetkezet 901 kirendeltségén érthető el.
Széchenyi Kártya 2 - a takarékszövetkezetekben már elérhető
A mikro-, kis- és középvállalkozások kedvezményes kamatozású, szabad felhasználású, a piacon elérhető kedvező hitelkonstrukcióként ismert Széchenyi Kártya sikertörténete 2008 júniusától tovább folytatódik. A korábbi konstrukcióhoz képest további kedvezményeket tartalmazó Széchenyi Kártya 2 forgalmazását az elsők között a takarékszövetkezetek kezdték meg.
A bővített, immár kétéves futamidővel, és a korábbi negyedéves törlesztési kötelezettséget megszüntető, minden, legalább két éve működő vállalkozás számára kínált konstrukció akár 25 millió forintos hitelkeretet is biztosít.
A Széchenyi Kártya rugalmasságát jelzi, hogy két héten belül, ingatlanfedezet nélkül, minimális adminisztrációval, és – elsősorban a részt vevő 1100 takarékszövetkezeti kirendeltségnek köszönhetően – 20 kilométeren belül minden vállalkozás számára elérhető. A hitelkeret minden, a vállalkozás érdekében felmerülő és elszámolható kiadásra felhasználható, akár vásárlás, akár készpénzfelvétel, átutalás vagy inkasszó teljesítése útján, belföldön és külföldön egyaránt.
Az elmúlt 5 év során a Széchenyi Kártyát igénybe vevő vállalkozások több mint 500 milliárd forintnyi hitelkerethez jutottak hozzá. Mivel forgóeszközhitelről van szó, az ügyfélkör jellemzően a kis- vagy nagykereskedelemmel foglalkozó vállalkozások közül kerül ki. Az átlagos hitelkeret nagysága 6-7 millió forint között alakult az elmúlt időszakban. A konstrukció számára a Takarékszövetkezeti Integráció 2005-ös csatlakozása teremtette meg az országos lefedettséget: a takarékok eddig mintegy 15.600 kártyát adtak ki, és szerepük a forgalmazásban folyamatosan és erőteljesen növekszik: míg 2005-ben az ügyletek 15 százalékát biztosították, ez az arány 2007-re már 26 százalékra bővült.
Széchenyi-kártya: magáért vállal garanciát a vállalkozó (hanganyag)
Rákaptak a gazdák a hitelre