1p
Forgalom híján a 265-ös eurójegyzésnél stagnált a forint pénteken: az eurót délután negyed ötkor 265,08  forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben a csütörtök délutáni 264,72 forint  után.

A dollárt 196,67 forinton jegyezték 1,3488 dolláros eurójegyzés mellett. Csütörtök délután a dollárt 195,56  forinton, az eurót 1,3542 dolláron jegyezték. A svájci frank jegyzése 184,99 forint az előző délutáni 186,94 forint után, 100 japán jen 207,83 forint volt a csütörtök délutáni 208,26 forint után.

A nagypénteki bankszünnap miatt kiürült bankközi piacon csak az automatikus jegyzések forogtak, forgalom szinte nem volt, a forint árfolyama nap közben a 265,00-ös eurójegyzés közvetlen közelében ingadozott, 264,95 és 265,30 között. A forint az elmúlt hét végén, péntek délután, a térségbeli devizákat általában is érintő, korábbi nyereségek lefölözésére irányuló korrekciós gyengülés során lépte át - gyengülő irányban - a 265 forintos eurójegyzést, miután két héten keresztül a 260-265 forintos eurójegyzési tartományban mozgott. A forint tavaly augusztus óta a 265-275 forintos eurójegyzési tartományban mozgott.

Az MNB piaci várakozásoknak teljes mértékben megfelelő hétfői kamatvágását a forint stabil, 265,50-265,70 körüli euróárfolyamon fogadta, és a hét nagy részében a 265,00-266,50 forintos eurójegyzés tartományban mozgott.

A forint is és a térségbeli devizák is mérsékelten erősödő tendenciát követtek a hét folyamán, dacolva a görög adósságrendezéssel kapcsolatos piaci hangulatváltásokkal. A hét első két napján a bizakodó hangulatot az 5 milliárd eurós görög kötvény rendezett, elfogadható hozamot eredményező piaci fogadtatása erősítette, majd kedd délután már egy újabb görög kötvény iránt tanúsított alacsony érdeklődés és a hozamprémium növekedése rontotta vissza. Hűtötte a hangulatot az IMF és néhány európai jegybank egyes európai országok gazdasági növekedési ütemére kiadott előrejelzésének lefelé módosítása is.

A forint befektetői megítélését viszont már nagyban javította az Euromoney szerdán nyilvánosságra hozott új országkockázati rangsora is, amelyben Magyarország a tavaly márciusi 54. és a szeptemberi 64. hely után most a 46.-ra került. Ugyanakkor a súlyos államháztartási és adóssággondokkal küszködő fejlett ipari gazdaságok - köztük az Egyesült Államok és Görögország - lejjebb csúsztak.

Csütörtökön bizakodó lendület lett úrrá a nemzetközi piacokon, és a forint ezzel párhuzamosan léphette át ismét a 265-ös euró jegyzési határt. A bizakodó európai tőzsdei hangulatot a lendületes ázsiai gazdasági növekedésről tanúskodó makroadatok vezették be, majd több euróövezeti ország termelőipari beszerzési menedzser indexének várakozásokat felülmúló látványos javulása teljesítette ki. A hét második felére már jellemzően elcsitultak a görög adósságtörlesztési kötelezettségek teljesíthetőségével szemben táplált piaci kételyek is, bár teljesen nem oszlottak el, de az euró árfolyamára a bizalmatlanság okán nehezedő nyomás mindenképpen enyhült.

Csütörtökön a javuló nemzetközi befektetői környezetben erősödésnek indultak a térségbeli devizák. A forint ekkor léphette át ismét - immár erősödő irányban - a 265-ös eurójegyzési határt. A svájci frankkal szemben azonban az erősödést megakadályozta, hogy a frank az uniós közös deviza 1999-es bevezetése óta legmagasabb árfolyamát érte el az euróval szemben, a minden várakozást felülmúló mértékben javuló svájci termelőipari beszerzési menedzser index hatására.

Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron

MTI

 

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG