Szabad útvonal és szabad ár az amerikai-európai járatokon
A megállapodás célja, hogy az amerikai, illetve az uniós légitársaságok korlátozás nélkül repülhessenek a légikikötők között, akár az Egyesült Államokban, akár az Európai Unióban. Ennek elsősorban minden bizonnyal az utasok élvezhetik majd az előnyeit, mert a liberalizált piacon a légitársaságok a jövőben teljesen szabadon választhatják meg az útvonalat, az árakat, a verseny éleződése nyomán csökkenhetnek a jegyárak.
A világ légi forgalmának 60 százalékát már most az Egyesült Államok és Európa közötti forgalom teszi ki, de a megállapodás nyomán ennek emelkedésére lehet számítani. Nem vonatkozik az egyezmény az amerikai belső forgalom biztosítására, és nem kell változtatni miatta azon az amerikai törvényen sem, amely korlátozza a külföldiek tulajdonszerzését az amerikai társaságokban - főleg ez utóbbi volt az, amely hosszú időn át akadályozta az amerikai kongresszusi jóváhagyást.
Az Európai Unió és az Egyesült Államok között a légi forgalmat eddig kétoldalú megállapodások bonyolult és meglehetősen korlátozó rendszere szabályozta, huszonegy EU-tagországnak bilaterális megállapodása volt Washingtonnal. Az európai légitársaságok ma általában bármelyik amerikai légikikötőbe repülhetnek, de gyakorlatilag csak a saját országuk valamelyik repülőteréről.
A brit ellenzék a földre kényszerítené a légi utasokat
200 millióért adták el a Malévot