A házelnök úgy fogalmazott, "megmosolyogtatóan" olvassa azokat az elemzéseket, amelyek miniszterelnök-, pártelnök-, illetve köztársaságielnök-jelölti vagy uniós biztosi ambícióiról szólnak. "Ha ezekbe az irányokba mentem volna, nem köszönök le a házelnökségről. (...) Minden ilyen találgatás alapvetően sántít" - közölte.
Véleménye szerint Magyarországnak szüksége van egy erős baloldalra, és ő ennek újjáépítésében szeretne munkálkodni. Arra a felvetésre, hogy gyakorta nyilvánította ki ellenvéleményét az MSZP politikájával kapcsolatban, úgy válaszolt: politikusként óriási hibát követne el akkor, ha úgy gondolná, politikustársainak kell megfelelnie. "Azt tartom szem előtt, mi az, amit a társadalom tőlünk elvár" - jegyezte meg, hozzátéve, hogy valóban volt több olyan kérdés, amelyben a látásmódja eltért attól, amelyet "a párt mainstreamje" képviselt. Példaként említette a 2004. december 5-ei, kettős állampolgársággal kapcsolatos népszavazást.
Volt számos olyan kérdés, amelyben az MSZP vállalhatott volna sokkal markánsabb és a társadalom számára elfogadhatóbb megoldást; ezt az élet is igazolta utólag - vélekedett az Országgyűlés elnöke.
Arra, miszerint erősödnek az olyan vélemények, amelyek kétkedéssel fogadják, hogy létezhet-e olyan baloldal, amelynek vezetői milliárdosok, Szili Katalin úgy reagált: ha ehhez járul egyfajta politikai érzéketlenség is, az visszatetsző. Szerinte nem fordulhat elő az, hogy aki vezető pozíciót tölt be, akkor helyezi offshore cégekbe vagyonát, amikor példával kellene szolgálnia.
Bokros üzent Bajnainak
Már nem rejtőzködnek a jobbikosok
Szili Katalin végleg távozik a hatalomból
MSZP: lepaktáltak az öregek és a fiatalok?
Szili: ha nem váltunk, megsemmisülünk
MTI