Szlovákia az összes magyar politikust megbüntetné
Ilyen például az euró feltétel nélküli bevezetésének ötlete, ami azt mutatja, hogy lám, "még a csőd, a szégyen közepette is csak a saját túlélésükre gondolnak" - írja a magyar gazdasági folyamatok előzményeit is felidéző lap, arra is emlékeztetve, hogy a választások előtt a Fidesz nagyságrenddel bőkezűbb ígéreteket tett a szocialistákhoz képest, akik "megengedték maguknak azt a képtelenséget, hogy még teljesítsék is ígéreteiket".
A kiadások 300 milliárdos csökkentése, amit Gyurcsány már előre "radikális megszorításként jelentett be, csupán kozmetika". A szlovák szerző kifejti: ha az IMF, személy szerint a Valutaalap vezetője, Strauss-Kahn, nemkülönben pedig a mentőhitelhez hozzájáruló unió "tudott volna és akart is volna szigorúbb lenni, akkor a hitelfeltételek Magyarország és magyar politikai vezetés számára nagy esélyt is jelenthettek volna". Ebben az esetben ugyanis a szükségszerű intézkedéseket - karjukat széttárva - úgy indokolhatták volna, mint egyfajta "fiskális diktátum" óhatatlanul szükséges eszközeit. "A válság közepette és a csődveszély fenyegetettségében az ostoba és önző politika által éveken keresztül késleltetett reformokat" a cikkíró szerint most "néhány nap lefogása alatt meg lehetne valósítani".
Schutz szerint a magyaroknak juttatott mentőhitel "közvetve Szlovákiának is árt", talán jobban is, mint gondolni lehet. Mivel a válság réme nem jár egyedül, és a Kárpát-medencét is bejárja, Magyarország pénzügyi válsága és a Nemzetközi Valutaalap "mentőcsomagja Szlovákiát sem kerüli el".
A pénzügyi válság közepén alaposan meg kell gondolni, mit kezdjünk megtakarításainkkal. Ön mit tesz / tenne, ha lenne? Szavazzon!
Mentőcsomag: megint a politika járt jól?
MSZP: kénytelenek vagyunk megszorítani
IMF-hitel: 5-6 százalékos kamat, 3-5 év futamidő
Gyurcsány: ebben a helyzetben nincs jó döntés
Sírni fognak a vállalatvezetők
A mentőövet bedobták, de nekünk kell kiúszni
MTI