A modernizáció első lépéseként a T-Mobile 200 új ún. HSPA+ állomás bekapcsolásával Budapest több pontján és több vidéki településen is elérhető lesz a 21 Mbps sebességet kínáló mobilinternet, 2013-ra pedig Magyarország közel 100%-án elérhető lesz a HSPA+ a tervek szerint.
Az új hálózati fejlesztéssel a Magyar Telekom hazai beruházásai 2005 óta az 500 milliárd forintot is meghaladják. A hálózatmodernizációt Dr. Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter jelenlétében Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója, Maradi István műszaki vezérigazgató-helyettes és Nils de Baar, az Ericsson Deutsche Telekom Csoportért felelős globális kereskedelmi igazgatója közösen jelentették be ma.
Dr. Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter a beruházást üdvözlő beszédében hangsúlyozta, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium szabályozóként és ösztönzőként minden szükséges eszközt biztosít ahhoz, hogy a távközlési szektor a maga természetes útján fejlődhessen. A teljes szélessávú lefedettség és az új generációs szolgáltatások szélesebb körben való elterjedése a megfelelő kormányzati támogatással elérhető közelségbe került. A Magyar Telekom beruházása jelentős mértékben hozzájárul majd Magyarország digitális felzárkózásához és a magyar távközlési piac egészséges versenyének további fokozásához, amelyben csak az lehet hosszú távon eredményes, aki időben felismeri és alkalmazza is a leginkább előremutató megoldásokat.
Egyre nő a mobilinternet-előfizetések száma |
Maradi István, a Magyar Telekom műszaki vezérigazgató-helyettese hangsúlyozta: "A megállapodás eredményeképpen a fejlesztés lépései során az EDGE lefedettséget a jelenlegi 90%-ról 100%-ra emeljük, és célunk, hogy 2013-ra az ország közel 100% -án 21 Mbites sebességű HSPA+ szolgáltatást tegyünk elérhetővé, az LTE bevezetésére pedig akár már 2011-ben is készen állunk".
Maradi azt is kiemelte, hogy az Ericsson technológiájával mintegy 50% energiamegtakarítást is el tud érni a vállalat.
Nils de Baar, az Ericsson Deutsche Telekom Csoportért felelős globális kereskedelmi igazgatója elmondta: "Az Ericsson a hálózatmodernizálás részeként a meglévő 2G és 3G rádió bázisállomásokat többszabványos, GSM/EDGE, WCDMA/HSPA Evolution és LTE technológiákhoz kifejlesztett egyedülálló RBS 6000 berendezésekre cseréli le. Az Ericsson 1911-ben alapította első érdekeltségét Magyarországon, így idei centenáriumunkat két különleges siker is emlékezetessé teszi. Az egyik a márciusban bejelentett high-tech K+F tevékenység további bővítése, a másik pedig ez a mai bejelentés, mely szerint piacvezető technológiát nyújtunk a piacvezető szolgáltatónak, azaz továbbra is >>elsők vagyunk együtt<<."
Privátbankár