1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A Szent János, a Szent Margit és a Budai Gyermekkórház összevonásáról döntött a szocialista és liberális képviselők szavazataival a Fővárosi Közgyűlés.
A Szent János, a Szent Margit és a Budai Gyermekkórház összevonásáról döntött a szocialista és liberális képviselők szavazataival a Fővárosi Közgyűlés.

Az integrált, új intézmény 2008. január 1-jétől a Szent János Kórház nevét tartja meg, a másik két intézmény jogutód nélkül megszűnik és a jövőben telephelyként fog működni.

Horváth Csaba (MSZP), a szakterületért felelős főpolgármester-helyettes a vitában emlékeztetett rá: a Budai Gyermekkórház és a Szent Margit Kórház önállóan nem képes jól működni. Ezért született az az elvi döntés, hogy a három intézmény szakmai erősségeit kihasználva, a logisztikai háttérszolgáltatást összefogva működtetik tovább az intézményeket.

Az előterjesztés szerint a kórházak vezetését integrálják, de az egyes osztályok maradnak korábbi helyükön. Szolnoki Andrea, az egészségügyi bizottság elnöke a vitában hangsúlyozta: a bizottság támogatja a kórházösszevonást.

Ellenzéki képviselők méltatlannak nevezték a szerintük előkészítetlen előterjesztést. Pokorni Zoltán (Fidesz) szerint "vakrepülésnek" mondta az eljárást, amelyben véleménye szerint "gombnyomogató szerepre" kényszerítik a képviselőket. Az ellenzéki képviselő szorgalmazta, hogy addig halasszák el a döntést, amíg nem készül részletes szakmai anyag az összevonásról.

Döntöttek a szociális intézmények, köztük idősotthonok, gyermekvédelmi és hajléktalanellátó intézmények bezárásáról és összevonásáról is. Az előterjesztés indoklásában Ikvai-Szabó Imre főpolgármester-helyettes arra hivatkozott, hogy a legnagyobb arányú, több mint egymilliárd forint összegű költségvetési elvonás a szociális ágazat intézményeit érinti.

A szakpolitikus szerint az átszervezésre azért van szükség, hogy a szociális intézmények működőképesek maradhassanak. A koalíciós képviselők költségvetési kényszerre hivatkozva javasolták elfogadni az előterjesztést. Az ellenzéki képviselők nem támogatták a szerintük átgondolatlan előterjesztést.

Az előterjesztésben az olvasható: a Fővárosi Önkormányzat jelenlegi költségvetési helyzetében a szociális ágazat intézményei adott struktúrában tovább már nem finanszírozhatók. Az intézmény-összevonás során öt intézmény szűnik meg jogutóddal, így a jelenleg 28 önálló önkormányzati költségvetési intézményből 22 lesz. A "kiürített" ingatlanok értékesítéséből az önkormányzat kétmilliárd forintos bevétellel számol. A Fővárosi Közgyűlés a koalíciós képviselők szavazataival elfogadta a javaslatot.
 
A napirend elfogadásakor éles vita alakult ki a főpolgármester és az ellenzék között. Utóbbiak azt vetették Demszky Gábor szemére, hogy a szervezeti és működési szabályzattól eltérően, nem a módosító indítványról szavaztatott először, hanem a saját eredeti előterjesztéséről. Tiba Zsolt főjegyző arra a kérdésre, hogy a főpolgármester eljárását törvényesnek tartja-e, azt mondta: "ez csak természetes". Demszky Gábor az ellenzéki képviselők bekiabálására azt mondta: a közigazgatási hivatalhoz lehet fordulni. Tarlós István, a Fidesz-KDNP-frakciószövetség vezetője szerint az eljárás a demokrácia szabályait sérti és elfogadhatatlan, hogy ez gyakorlattá vált a közgyűlésben.

A kórházak negyede azonnali műtétre szorulna
Hét egészségpénztárt akar az MSZP
Vizitdíj: kevesebben járnak orvoshoz

MTI
Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG