.jpg)
Kuvait, az Egyesült Arab Emírségek, Szingapúr és mások állami alapjai az utóbbi két hónapban vagy 30 milliárd dollárért vásároltak a bajba került amerikai nagybankok tőkeemeléseiből. Ez kölcsönösen hasznos: a bankok kilábalnak a szédelgő jelzálogpiaci műveletek okozta "nem elsőrendű válságból", a részvényeik eladásából származó bevételük már eléri vagy meghaladja a "válság" okozta értékpapír-veszteségeket, tőkemegfelelési mutatóik, amelyek a bajok kitörésekor 7 százalék körüli értékekkel fenyegettek, már rendre elérik vagy meghaladják a nemzetközileg biztonságosnak tartott 8 százalékot.
Más oldalról a befektetők olcsón, a tavaly év eleji értéküknél akár 50-60 százalékkal olcsóbban jutottak 5-10 százalékos részesedésekhez a legnagyobb amerikai bankokban.
A holland Rabobank vezérigazgatója, Bert Heemskerk is úgy vélte, a bátor befektető most azokra a részvényekre kacsingat, amelyek nagyot estek még a múlt héten is. - Ehhez erős idegek kellenek, de úgyszólván biztos vagyok benne, hogy a piaci részvényárak már nagyon közel vannak a mélyponthoz - mondta, arra célozva, hogy innen inkább emelkedés valószínűsíthető.
A "nem elsőrendű válság" vonzza a Dubai World ingatlanalap elnökét, Szultán Ahmed bin Szulajjemet is. - Az Egyesült Államokban vásárolunk (ingatlant). Valaki gondja másvalakinek a profitja. Amit az ember meg akar venni, most olcsóbban megveheti - mondta újságíróknak Davosban.
Amikor a tőzsdéket a széljárás mozgatja...
A nemzeti keretek miatt terjed a válság?
Előre menekül a Fed: érnek az újabb kamatvágások?
Az IBM sikerétől lettek magabiztosak a befektetők (hanganyag)
Tőkepumpa a Fed-től - mit gondoljunk róla? (hanganyag)
MTI