.jpg)
Az idei pályázaton a 2002-ben kiírt első pályázathoz hasonlóan ismét elnyerhető majd támogatás a számítógépes eszköz- és programvásárláshoz. A 2002-ben indított pályázatot még a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium az Informatikai és Hírközlési Minisztériummal közösen finanszírozta 500-500 millió forinttal. Az 1 milliárd forintból körülbelül 1.000 távmunkahely létesítését irányozták elő, de később a támogatási keret kiegészítésével 1.400 távmunkahely létesítéséhez kaptak segítséget a munkáltatók.
Az akkori kiírás szerint a pályázók egyrészt munkahelyenként és havonként fél éves időtartamra 50 ezer forintos kereseti támogatást és járulékait nyerhették el, valamint 60 ezer forintot képzésre. Ez körülbelül 500 ezer forint volt munkahelyenként.
A másik munkahelyenként 500 ezer forint számítógép, számítástechnikai eszköz, szoftver beszerzésére, az internet-szolgáltatás igénybe vételére volt elnyerhető. Az ezt követő években a további pályázatokon már csak a munkaügyi tárca szerepelt kiíróként, és a támogatási keret is 500 millió forint körüli összegre csökkent. Általában pályázatonként mintegy 700 távmunkás alkalmazásához nyújtottak segítséget.
A múlt évben is 500 millió forint értékben írtak ki a távmunkahelyek támogatásához a pályázatot, az idén viszont 600 millió forint áll rendelkezésre.
Ezen belül 283 millió forintból finanszírozható majd a távmunkások kereseti költségeinek részbeni átvállalása, 30 millió forintból képzésük, 90 millió forintból a számítógépes eszköz és programvásárlás, 17 millió forint fordítható a bonyolítási költségekre és az eredmények követését szolgáló monitoring finanszírozására. További 170 millió forintot a jövő évre áthúzódó kereseti támogatásra lehet majd felhasználni, illetve 10 millió forintot a jövő évi monitoring költségekre. Az idei pályázatot a tervek szerint februárban teszik közzé.
A kor szava: nyugdíjig az iskolapadban
Munkaerőt keres? Megnyomják a támogatást
Sokat dolgozik? Halálos veszélynek teszi ki magát!
Megvannak a legjobb munkahelyek
MTI