Tőzsde helyett luxuslakások
Hétfőtől új helyen, az Andrássy út 93. szám alatti egykori Herzog Palotában folytatja működését a Budapesti Értéktőzsde (BÉT). A költözést a március 15-i nemzeti ünnephez kapcsolódó hosszú hétvégén bonyolítják le. A BÉT tavaly októberben írt alá hosszú távú bérleti szerződést az Andrássy úti ingatlanra.
A Vörösmarty tér közvetlen szomszédságában lévő, Deák Ferenc utcai tőzsdeépületet még 2005 őszén vásárolta meg a francia központú Orco Property Group. A hírek szerint az ingatlanfejlesztő cég az épületben luxus bevásárlóközpont, a legfelső emeleten pedig luxuslakások kialakítását tervezi.
A párizsi és a prágai tőzsdén már jegyzett Orco részvényeit várhatóan az idén az első félévben a Budapesti Értéktőzsdére is bevezetik. A csoport 100 millió eurós kibocsátást tervez, amely Budapest és Varsó között oszlik majd meg.
Az idén 143 éves Budapesti Értéktőzsde 1864. január 18-án kezdte meg működését a Pesti Lloyd Társulat székházában, amely a mai Roosevelt téren állt. A Szabadság téri Tőzsdepalota - amelyben ma a Magyar Televízió működik - 1905 végére épült fel. Itt működött az áru- és értéktőzsde egészen 1948 májusáig, amikor is az államosításokat követően bezárták, és az épület is állami tulajdonba került.
A tőzsde 1990. júniusi újjászületése után kezdetben a Váci utca 19. alatti irodaházban folyt az értékpapírok kereskedelme, a Deák Ferenc utcai tőzsdeterem pedig két évvel később nyílt meg. A Budapesti Értéktőzsde és a Budapesti Árutőzsde 2005. november 2-án lezárult egyesülése óta egy helyen működik az érték- és hitelpapír valamint az áru szekció.
A magyar tőzsdét vette célba egy luxemburgi ingatlanfejlesztő cég (hanganyag)
2006 az ingatlanszakértő szemével