13:45
Nem tudni, hogy kitombolták-e mára magukat a piacok, biztató jelek azonban vannak: az EUR/CHF árfolyam 1,06 fölé emelkedett az 1,05 alatti mélypontról. Folyamatosan adagolják a nyugtatókat: az EKB jelezte, hogy folyamatosan dolgozik a kötvénypiacon, az Európai Bizottság szerint pedig csak néhány rossz napunk van, nem kell válságról beszélni.
Délelőtt felemás sikerrel zárult a magyar kincstárjegy-aukció, sikerült eladni a terv szerinti mennyiséget, de a az átlaghozam meglehetősen magasan alakult. A magyar csődkockázati biztosítások (CDS) díja sokat emelkedett, a Privátbankár által megkérdezett szakértő szerint nem meglepetés, hogy a "befektetők megtalálták" a magyar eszközöket is, a fő kockázatot az államadósság és a háztartások devizakitettsége jelenti.
A déli csúcs után mindenesetre az euróval és a svájci frankkal szemben is erősödni tudott a forint: az euróval szemben a 278-as szintekről 275 alá, a svájci frankkal szemben 265 alól 260 alá esett az árfolyam.
11:25
A hullámvasút újra hegymenetbe kezdett a devizapiacon: a svájci frank az euróval szemben kevesebb mint 5 százalékra a paritástól, 1,05 alatt járt, forintban mérve pedig már 264 fölött. A reggeli halvány reménysugár után a tőzsdék is jelentős mínuszokban vannak, a svájci jegybank tegnapi rendkívüli ülésén pedig nem állapodtak meg semmiről - egyáltalán nem látszik, mitől fordulhatna meg a trend.
Az euróval szemben is zuhan a forint, egyre közelebb jár 280-hoz az árfolyam.
09:45
A Raiffeisen elemzői szerint a kockázati rangsornak megfelelően alulteljesítő a forint a régióban, de tekintetbe véve a részvénypiaci pánikhangulatot, továbbra is jól tartja magát a hazai kötvényekkel egyetemben. A jelenlegi helyzetben a 260-as szint közelében járó svájci frank árfolyam mellett a Magyar Nemzeti Bank vélhetően korlátozni próbálja a forint euróval szembeni leértékelődését túlzott eladói nyomás esetén. Eközben újabb negatív vélemények jelentek meg Magyarországról: a Merrill elemzői szerint már az idei 2%-os többletre vonatkozó költségvetési "hiánycél" sem fog teljesülni a jelenlegi államháztartási folyamatok mellett; a BNP Paribas szerint pedig a befektetők elkezdheti differenciálni a régió országait.
A technikai indikátorok változatlanul a forint túladottságára utalnak, bár messze nincsenek olyan extrém szinteken mint más eszközosztályok esetében. A 275-ös szint felett nem nagyon látszik technikai ellenállás az emelkedő trendcsatornán kívül a 280-as szintig.
A hajnali hegymenet után lélegzetvételnyi szünet következett: délelőtt háromnegyed tízkor az euró árfolyama 275 forint alá esett, a frank rövid idő alatt közel 8 forintot veszíttett, a jegyzés 254 alá került. A kereskedés ilyen ideges hangulatban természetesen szigorúan rövidtávra folyik, így bármelyik percben jöhet újabb fordulat.
8:05
Levált a forint a régiós devizákról a hajnali kereskedésben, de reggelre a svájci frankkal szemben az árfolyam a 260 szint alá húzódott ismét, 257,28 forintig erősödött az árfolyam. Jelenleg is 258 forint körül mozog a CHF jegyzése. Az euróval szemben szűk sávban mozog a hazai fizetőeszköz: 276,6 és 277,6 között.
7:00
Újabb csúcsot döntött kedd hajnalban a magyar fizetőeszköz a svájci frank árfolyamához képest.
Hajnali négy óra után néhány perccel a szinte minden devizával szemben erősödő svájci frank árfolyama átlépte a 259 forintos határt, majd ugrásszerűen tovább erősödött, és kisvártatva elérte a 260,86 forintos csúcsot, s innen ismét a 259-260-as sávba ereszkedett. A svájci frank hétfőn reggel még 252,43 forintot, délután négykor pedig 252,52 forintot ért.
Gyengült a hazai fizetőeszköz az euróval szemben is hajnalban, elérve a 277,6 forintos szintet is. A CHF nagyo közel áll hozzá, hogy paritásba kerüljön az euróval: az euró 1,0605 svájci frankra gyengült, ami új negatív csúcs. Jól mutatja a befektetők kockázatkerülését az is, hogy az arany történelmi árrekordot ért el: unciánként 1772,38 dollár lett.
MTI, Privátbankár