Egy tűzijáték során bármikor bekövetkezhet olyan műszaki hiba, hirtelen jött időjárásváltozás, ami tüzet okozhat, és a nézők, egy közeli ingatlan vagy például egy utcán parkoló autó megsérülhet - mondta Kaszab Attila, a K&H Biztosító nem-életbiztosítási üzletágának vezetője. De emberi figyelmetlenség, mulasztás is vezethet ilyen szerencsétlenséghez - olvasható a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményben.
A szakember szerint ilyenkor a kárt szenvedettek lakás-, baleset-, casco vagy vállalati vagyonbiztosításuk alapján kártérítésben részesülnek. A biztosítók első feladata, hogy megtérítsék a biztosítottak kárát, de ezzel párhuzamosan természetesen megvizsgálják a károkozás körülményeit, és igyekeznek felderíteni annak okozóját. Ha a károkozó rendelkezik megfelelő felelősségbiztosítással, úgy a biztosítók egymás között számolják el a felmerült kártérítési összegeket - tette hozzá Kaszab Attila.
A közlemény szerint a vétlen károsultaknak akkor sem kell feltétlenül elbúcsúznia a kártérítéstől, ha ők maga nem rendelkezik a fent felsorolt biztosításokkal. Ebben az esetben a tűzijátékot szervező cég felelősségbiztosítója áll helyt a keletkezett károkért, feltéve persze, hogy kötöttek felelősségbiztosítást és a rendelkezésre álló limit elégséges a károk megtérítésére.
Mielőtt egy önkormányzat vagy más illetékes szerv engedélyt ad egy tűzijáték megszervezésére, mérlegelnie kell a lehetséges kockázatokat, és meggyőződnie arról, hogy a szervező cég rendelkezik-e felelősségbiztosítással, ami a tűzijáték során szóba jöhető károkra nyújt fedezetet - emeli ki a K&H Biztosító közleménye.
Tűzijáték: ez már sok a kutyáknak
Mindenre felkészültek az ünnep szervezői
Extrát is kapunk a tűzijáték mellé
Olcsóbb lesz az idei augusztus 20
Privátbankár