.jpg)
Az elnök tájékoztatott arról is, hogy ebben a szakellátásban évente mintegy 100 millió orvos-beteg találkozás van, s a szakterület éves költsége 80-100 milliárd forintra tehető.
Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke arra mutatott rá, hogy a járóbeteg-ellátásban részt vevő orvosok praxisjoga lényegében már 2000 óta napirenden van, ám szerinte az ágazat finanszírozásában nem voltak meg azok a pénzforrások, amelyek például hiteltörlesztést is garantálhattak volna, azaz a saját lábára tudott volna állni a járóbeteg-szakellátó orvos.
A kamara elnöke annak a meggyőződésének adott hangot, hogy lenne jövője annak, ha a nagy tapasztalatú orvosok biztosíthatnák a jó színvonalú szolgáltatást; a saját kockázatukra, de a tisztes megélhetésüket is megteremtve.
Székely Tamás, az egészségügyi tárca miniszteri biztosa rámutatott: amíg az amortizáció kérdése nincs megoldva, addig "a praxisjoggal nem lehet mit kezdeni". Mint mondta: az egészségügyi ellátásban kettős finanszírozás van, s a járóbeteg-szakrendelés fenntartója az önkormányzat, s "az vagy tesz bele pénzt vagy nem, és többnyire tesz bele, ám abban a pillanatban, ha praxisjog jönne létre, akkor már a joggal rendelkező orvosnak kellene a szükséges pénzeket a rendszerbe tennie".
A tanácskozás második napján, szombaton délelőtt Gyurcsány Ferenc miniszterelnök tájékoztatja a füredi konferencián jelen lévő több száz orvost és egészségügyi szakdolgozót.
Fodor: Nem szakad a koalíció
Jobb koszt és tisztább mosdók a kórházakban?
.Két beteget egy ágyra?
MTI