A formálódó gazdasági együttműködés a munkahelyteremtés előmozdítása mellett az infrastrukturális fejlesztési elképzelések összehangolására, a térség kis- és középvállalkozásainak segítésére, a térség gazdasági függésének csökkentésére, valamint a szakképzés és a felsőoktatás területén való fokozottabb együttműködésre is kiterjed.
Az egyedülálló kezdeményezést a kormány az együttműködők reménye szerint egy versenyszerződés megkötésével támogatja majd - hangzott el a sajtótájékoztatón.
Puskás Tivadar (Fidesz) Szombathely polgármestere hangsúlyozta: a munkahelyteremtés a legfőbb célja az együttműködésnek, amely összhangban áll a jelenlegi kormány törekvéseivel is.
Hozzátette, hogy természetesen a három város összefogása a két megye szorosabb összefogását is jelenti, a találkozókat, szakmai egyeztetéseket pedig rendszeressé kívánják tenni a jövőben.
Összeköt bennünket sok minden, a földrajzi elhelyezkedés, a közös múlt és nem titkoljuk azt sem, azt is szeretnénk, ha jó utak kötnének össze bennünket - mondta.
Gyutai Csaba (Fidesz) Zalaegerszeg polgármestere azt emelte ki, hogy az 500 ezer lakosú térség összefogása már komoly lobbi erőt jelent, ám szavai szerint nem pénzt szeretnének a kormányzattól, hanem lehetőségeket az ipari befektetések elősegítését, a kkv-szektor fokozott támogatását, valamint a térségben alacsony szinten álló kutatás és fejlesztés lehetőségeinek növelését.
Cseresnyés Péter (Fidesz), Nagykanizsa polgármestere a sajtótájékoztatón a szakképzés területén kívánatos együttműködés, a területi integrált szakképző központok, TISZK-ek tevékenységének összehangolását hangsúlyozta.
Kérdésre válaszolva arról is, hogy a három város formálódó együttműködése nem valamiféle "ellenpólust" kíván megteremteni Győrrel szemben, készek együttműködni a régió egészének harmonikus fejlődése érdekében.
MTI