Újabb élelmiszerbiztonsági botrány Kínából
Kínai lapbeszámolók szerint egy élelmiszeradalékokat gyártó kínai vállalat porított meszet kevert azokba a fehérítő porokba, amelyeket a lisztkészítésnél használnak. A beszámolók arra nem tértek ki, hogy a lisztből, illetve a belőle készült termékekből jutott-e külföldre is.
A Legal Weekend vállalati forrásokra hivatkozva arról számolt be, hogy a Kína keleti partvidékén található Csiangszu (Jiangsu) tartomány egyik vállalata - a Yuzhong Food Additive Co. - két kilogrammonként fél kilogramm porított meszet kevert a fehérítő porba, majd ezt értékesítette környékbeli négy nagy malomnak.
A liszt előállításánál használt fehérítő anyag rendszerint a kukoricakeményítő, ennek helyettesítése az olcsóbb és súlyosabb mészporral jelentősen csökkenti a fehérítő előállítási költségeit. A kukorica ára az idén minden eddigi rekordot megdöntött Kínában, ami a gyártókat a költségek csökkentésére ösztökélte.
A szóban forgó vállalat tulajdonosa el is ismerte, hogy a piaci árnál olcsóbban tudja értékesíteni az üzemében készült fehérítő port, tonnánként 9 ezer jüanért (1.319 dollár) a piaci 11 ezer jüanos átlagárral szemben.
A porított mész bekerülése az emberi szervezetbe a tüdő, illetve az egész légzőrendszer károsodásához vezethet.
Veszélyes ételek: fenyegető táplálékallergia
Pacalként árulták a kutyaeledelt!
MTI