Újra hétfői szinten a forint
Csütörtökön a nemzetközi befektetői kockázatvállalást bátorító európai és amerikai makroadatok, illetve kedvező adatokat felvonultató vállalati eredménybeszámolók láttak napvilágot, és terelték ismét gyengülő pályára a dollárt.
Az amerikai devizát már huzamosabb ideje gyengítő nyomás alatt tartja a Fed által beharangozott gazdaságélénkítő célú kvantitatív monetáris enyhítéstől várt pénzmennyiségnövelő hatás. A dollár gyengülését viszont kedden és szerdán korrekciós szakasz állította meg, mivel a piacok elérkezettnek látták az időt a felvett pozíciók újrarendezésére arra az esetre, ha Fed a vártnál kisebb összeget pumpálna a bankrendszerbe.
A mennyiségi monetáris enyhítés a bankrendszerben kockázatosabb devizapiaci befektetésekre rendelkezésre álló dollárösszegek növekedése által fejt ki gyengítő hatást a dollárra. A javuló makrogazdasági mutatók és a folyamatban lévő tőzsdei eredménybeszámolói periódusban közzétett kedvező mérlegadatok pedig a befektetői kockázatvállalási hajlandóságot javítják, fokozva az érdeklődést a kockázatosabb befektetési eszközök iránt.
Kövesse valós időben a piacokat! Real-time deviza-, hazai és külföldi részvény-, árupiaci és indexalapú CFD árfolyamok ingyenes hozzáféréssel a nap 24 órájában! Kattintson! |
A kedd-szerdai korrekciós szakaszban a forint - követve az euró/dollár árfolyam alakulását - a hétfői 273 forint körüli euró jegyzésről 276 közelébe gyengült.
A dollárt csütörtök délután 196,54 forinton jegyezték 1,3894 dolláros euróárfolyam mellett. Szerdán délután a dollárt 199,07 forinton, az eurót 1,3797 dolláron jegyezték.
A svájci frank jegyzése 199,98 forint lett 201,04 forint után. A legalacsonyabb frank jegyzés 199,19 forint volt csütörtökön. A svájci frankot utoljára június közepén jegyezték 200 forint alatt. Száz japán jent 243,02 forinton jegyeztek 243,85 forint után.
MTI