Tizenegyedik alkalommal osztották ki a 2000-ben Demcsák Mária, a Piac és Profit üzleti magazin főszerkesztője, és László Ervin professzor, a Budapest Klub elnöke által közösen alapított díjat. Az Üzleti Etikai Díjat a két alapító és a mögöttük álló szervezetek azzal a szándékkal hozták létre, hogy minden évben felhívják a hazai társadalom figyelmét azokra a cégekre, vállalatokra, amelyek tevékenységükkel, magatartásukkal példát mutatnak a felelős gazdálkodásban és erősítik a bizalmat a társadalom és az üzleti szféra között. „Meggyőződésünk, hogy a díjazottak példamutató magatartásukkal hatást is gyakorolhatnak az üzleti élet többi szereplőjére, elősegítve a hazai üzleti élet fejlődését a társadalmi felelősség, a felelős gazdálkodás, a fenntartható fejlődés előmozdításának irányába”. - mondta László Ervin professzor.
Az idén az ünnepélyes Díjátadónak az Első Magyar „Fenntarthatósági Csúcs” konferencia adott helyet (Az ünnepélyes Díjátadóra november 18-án este került sor, Balatonalmádiban, a Hotel Ramadában). A fenntartható fejlődéséért tevő emberek találkozóján az üzleti etikus gondolkodásmódot, magatartásmódot elismerő díj és a díjazottak kitüntető figyelmet kaptak.
Idén a gazdasági szervezetek, kamarák által jelölt 43 hazai székhelyű vállalatból 26-an pályáztak, közülük 11 kisvállalat, 5 multinacionális vállalat, négy nagyvállalat, és 6 középvállalat. Közülük a zsűri különdíját ezúttal az a cég nyerte el, amelyik „Példamutató felelősségvállalóként” a profitérdekeit is háttérbe szorítva, annak terhére is képes volt felelősségteljes tettekre, magatartásra.
Az Üzleti Etikai Díj nyertesei 2010-ben:
Multinacionális vállalat: Dreher Sörgyárak Zrt.
Nagyvállalat: Hajdu Hajdúsági Ipari Zrt.
Kisvállalat: Ronix Szervező és Szolgáltató Kft.
Középvállalat: Zalavíz Zrt.
Zsűri különdíja: Debreceni Hőszolgáltató Zrt.
Az etikus üzleti magatartás elengedhetetlenen feltételei a 21. században
A vállalat felelős gondolkodásmódról cselekedetein keresztül tesz tanúbizonyságot. Felelősséget vállal a munkatársaiért, a szűkebb és tágabb környezetének jólétéért, a társadalom fejlődéséért, a klímaváltozás negatív folyamatainak visszafordításáért, az esélyegyenlőség javulásáért.
Tetteit nem elsősorban a mindenáron való haszonszerzés irányítja, hanem a másokról gondoskodás, a más érdekeinek, jóllétének figyelembe vétele is.
A környezet (szűkebb tágabb, emberi, természeti, üzleti) érdekei miatt képes átértékelni a várható üzleti hasznát, illetve át tudja változtatni cselekedetinek célrendszerét magasabb rendű célok érdekében.
Privátbankár