1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A következő héten inkább negatív hírfolyamra számítunk a nemzetközi piacokról, melynek hatását erősítheti az inflációs aggodalmak előretörése is (dollár gyengülés, olajár).
A következő héten inkább negatív hírfolyamra számítunk a nemzetközi piacokról, melynek hatását erősítheti az inflációs aggodalmak előretörése is (dollár gyengülés, olajár); a FED vártnál nagyobb vágása a jövő héten a Raiffeisen szakértői szerint már nem lesz elegendő ahhoz, hogy újabb lendületet adjon a piacnak. Ennek megfelelően a hazai piacon is inkább lefelé csorgásra számítanak.

A "hangulatindikátor" OTP is újra inkább a 9 ezres szint felé mozoghat, a céltartalékolás adóalapból való leírására vonatkozó szabályozás várható változása bár negatív, érdemi piaci reakciót önmagában nem indokol a Raiffeisen elemzői szerint. A MOL papírja az elmúlt héten szárnyalt részben a rekord magasságokat döntő olajáraknak köszönhetően, mely az egész szektornak támaszt ad, részben pedig újabb, az OMV részéről érkező felvásárlási ajánlatra vonatkozó spekulációk miatt. A cég ez utóbbit cáfolta, és bár a papír továbbra is felülteljesítő lehet rövid távon, a jelenlegi szintet eladásra érdemes kihasználni.

Az MTelekom árfolyamát a nemzetközi hangulat mellett egy esetleges 50 bázispontos MNB kamatvágásra való spekuláció hajtotta. Amennyiben ez nem következik be hétfőn (a szakértők várakozásai szerint csak 25-öt vágnak) akkor akár jelentősebben is eshet a papír, így a jelenlegi szinteket ebben a papírban is profit realizálásra érdemes kihasználni. Jelen pillanatban elsősorban a Richtert ajánlják vételre (számára már a HUF/EUR árfolyam a döntő fontosságú, nem a HUF/USD!). A Raiffeisenesek másik kedvence továbbra is az OTP, ugyanakkor érdemes lehet kivárni az agresszívabb vételekkel legalább még pár hetet (az amerikai munkaerőpiaci adatokig, első vállalati eredményekig, stb.)


Nosztalgia: Kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén, 1998. augusztus 14.
(Fotó: Túry Gergely)

Nemzetközi kilátások

Az Egyesült Államokban meglehetősen eseménydús hetet zártak a piacok. A Fed a legtöbb befektetőt meglepve 50 bázisponttal csökkentette az alapkamatot és az alaphitel kamatot is. Természetesen a piacok pozitívan fogadták ezt a hírt, azonban a kezdeti eufórikus hangulatot a hét vége felé felváltotta a józanság és feltehető, hogy a jövő héten már inkább egy enyhe konszolidálódó folyamatnak lehetünk tanúi. Főképp, mivel a jövő heti gazdasági adatok már az elemzők várakozásaiban is jelentős értékcsökkentéssel szerepelnek.

A befektetési bankok eredményei a vártnak megfelelőn jelentős leírásokat tartalmaztak, azonban volt, akinek még így is sikerült kikereskednie a nyereséget. Egy biztos, még mindig jelentős beárazatlan termékek pihennek a pénzügyi szolgáltatók könyveiben, melyre egyszer árat kell majd jegyezni. Végül mégiscsak megnövelték a két állami garanciát biztosító hitelintézet maximálisan kihelyezhető jelzáloghiteleit, 2%- kal, Bernanke ellenzése dacára. A pénzügyminiszter kénytelen volt a kongresszustól újabb hitelkorlátot kérni, mivel az ország elérte a korábban meghatározott limitet (8,965 billió dollár). A dollár folyamatos gyengülésével párhuzamosan drágulnak a dollárban denominált termékek (arany, olaj, szója, kukorica). Melyek komoly inflatorikus hatást gyakorolhatnak a már így is túlfeszített amerikai fogyasztóra. Ennek hatására a Nemzeti Kereskedelmi Szövetség a leggyengébb év végi vásárlási szezonra számít 2002 óta - olvasható a Raiffeisen elemzésében.

Az árfolyamok, kamatok és egyéb adatok csupán tájékoztató jellegűek, nem jelentenek üzletkötési kötelezettséget a Raiffeisen Bank számára. A devizák, értékpapírok és más piaci instrumentumok árfolyamának múltbeli alakulása nem jelent garanciát hasonló teljesítményre a jövőben.

Váratlan vágás: lehet, hogy baj lesz
Jeges pofon a dollárnak: 31 éve nem volt ilyen
Gyurcsány kiverte az osztrák biztosítékot
Mol-OMV ügy: visszanyal a fagyi
Mégis hátulról jött az OMV - a Mol kiborult
Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG