A "hangulatindikátor" OTP is újra inkább a 9 ezres szint felé mozoghat, a céltartalékolás adóalapból való leírására vonatkozó szabályozás várható változása bár negatív, érdemi piaci reakciót önmagában nem indokol a Raiffeisen elemzői szerint. A MOL papírja az elmúlt héten szárnyalt részben a rekord magasságokat döntő olajáraknak köszönhetően, mely az egész szektornak támaszt ad, részben pedig újabb, az OMV részéről érkező felvásárlási ajánlatra vonatkozó spekulációk miatt. A cég ez utóbbit cáfolta, és bár a papír továbbra is felülteljesítő lehet rövid távon, a jelenlegi szintet eladásra érdemes kihasználni.
Az MTelekom árfolyamát a nemzetközi hangulat mellett egy esetleges 50 bázispontos MNB kamatvágásra való spekuláció hajtotta. Amennyiben ez nem következik be hétfőn (a szakértők várakozásai szerint csak 25-öt vágnak) akkor akár jelentősebben is eshet a papír, így a jelenlegi szinteket ebben a papírban is profit realizálásra érdemes kihasználni. Jelen pillanatban elsősorban a Richtert ajánlják vételre (számára már a HUF/EUR árfolyam a döntő fontosságú, nem a HUF/USD!). A Raiffeisenesek másik kedvence továbbra is az OTP, ugyanakkor érdemes lehet kivárni az agresszívabb vételekkel legalább még pár hetet (az amerikai munkaerőpiaci adatokig, első vállalati eredményekig, stb.)

Nosztalgia: Kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén, 1998. augusztus 14.
(Fotó: Túry Gergely)
Nemzetközi kilátások
Az Egyesült Államokban meglehetősen eseménydús hetet zártak a piacok. A Fed a legtöbb befektetőt meglepve 50 bázisponttal csökkentette az alapkamatot és az alaphitel kamatot is. Természetesen a piacok pozitívan fogadták ezt a hírt, azonban a kezdeti eufórikus hangulatot a hét vége felé felváltotta a józanság és feltehető, hogy a jövő héten már inkább egy enyhe konszolidálódó folyamatnak lehetünk tanúi. Főképp, mivel a jövő heti gazdasági adatok már az elemzők várakozásaiban is jelentős értékcsökkentéssel szerepelnek.
A befektetési bankok eredményei a vártnak megfelelőn jelentős leírásokat tartalmaztak, azonban volt, akinek még így is sikerült kikereskednie a nyereséget. Egy biztos, még mindig jelentős beárazatlan termékek pihennek a pénzügyi szolgáltatók könyveiben, melyre egyszer árat kell majd jegyezni. Végül mégiscsak megnövelték a két állami garanciát biztosító hitelintézet maximálisan kihelyezhető jelzáloghiteleit, 2%- kal, Bernanke ellenzése dacára. A pénzügyminiszter kénytelen volt a kongresszustól újabb hitelkorlátot kérni, mivel az ország elérte a korábban meghatározott limitet (8,965 billió dollár). A dollár folyamatos gyengülésével párhuzamosan drágulnak a dollárban denominált termékek (arany, olaj, szója, kukorica). Melyek komoly inflatorikus hatást gyakorolhatnak a már így is túlfeszített amerikai fogyasztóra. Ennek hatására a Nemzeti Kereskedelmi Szövetség a leggyengébb év végi vásárlási szezonra számít 2002 óta - olvasható a Raiffeisen elemzésében.
Az árfolyamok, kamatok és egyéb adatok csupán tájékoztató jellegűek, nem jelentenek üzletkötési kötelezettséget a Raiffeisen Bank számára. A devizák, értékpapírok és más piaci instrumentumok árfolyamának múltbeli alakulása nem jelent garanciát hasonló teljesítményre a jövőben.
Váratlan vágás: lehet, hogy baj lesz
Jeges pofon a dollárnak: 31 éve nem volt ilyen
Gyurcsány kiverte az osztrák biztosítékot
Mol-OMV ügy: visszanyal a fagyi
Mégis hátulról jött az OMV - a Mol kiborult