
Sokszor merül fel a szülőkben igény ilyen szerződés megkötésére a gyerekük megházasodásakor: ha ők vásárolták még a házasságkötés előtt a gyermeküknek a lakást, félnek attól, hogy válás esetén esetleg kisemmizi őt a házastársa - írja a lap. A gyakorlatban legtöbbször az idősebb és nem az első házasságukat kötők hajlanak ilyen jellegű rendezésre, mivel mindkettejüknek van már kisebb-nagyobb különvagyona. Emellett van gyermekük, azaz leendő örökösük is.
A cikk szerint a szerződést nemcsak a házasság megkötése előtt, hanem bármikor később is el lehet készíteni. Az élettársak között is előfordulhat ilyen jellegű szerződések megkötése, de sokkal ritkábban, mivel kifejezett bontóperi procedúra az ő elválásukkor nincsen.
A házassági szerződésben nemcsak a vagyonról lehet rendelkezni, egyéb kérdéseket is be lehet foglalni az együttélés alapszabályairól. Például azt, hogy a felek nem kívánnak közös gyermeket, vagy mennyi ideig maradhat ki esténként bármelyik fél. Ennek felrúgása automatikusan a házasság felbontását eredményezheti - olvasható az újság mai számában.
Nem csak válásnál jön jól a házassági szerződés