1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Minél jobban igyekszik a FED és az amerikai állam a bajba jutott gazdasági és lakossági szereplők megsegítésére, annál nagyobb államadósságot halmoz fel
Minél jobban igyekszik a FED és az amerikai állam a bajba jutott gazdasági és lakossági szereplők megsegítésére, annál nagyobb államadósságot halmoz fel, annál jobban gyengülhet a dollár és így inflálódhat el nem csak az adósság egy része, hanem az amerikai tőkepiacokba vetett bizalom is. A Cashline elemzése

Az amerikai ingatlanárverések száma márciusban 57%-kal (februárban 60%-kal), a bankok ingatlanlefoglalásai 100%-kal emelkedtek az előző évhez képest. A Citigroup adatbázisa szerint ebben az évben 460 milliárd dollárnyi jelzáloghitel vár még átárazásra, meghosszabbításra vagy refinanszírozásra (a teljes jelzálogpiac 5%-ka).

A legnagyobb kényszereladási rátát Nevadában, Kaliforniában és Floridában mérték. Itt meg kell jegyezni, hogy a kaliforniai hitelbedőlési hullám azért rendkívül jelentős, mert Kalifornia gazdasága a teljes amerikai GDP 13%-át teszi ki. Ha különálló országnak tekintenénk, a világ hatodik legnagyobb gazdasága lenne.

A Lehman Brothers becslése szerint 2008-ban és 2009-ben kb. 2.5 millió árverezett ingatlan lesz a piacon, tehát koránt sincs még vége a kényszereladásoknak. A csúcshoz képest az ingatlanárak 13%-kal estek, év végéig 20%-ot jósolnak az egyes ingatlanpiaci intézetek. A Kalifornia Egyetem professzora, aki egyben a Rosen nevő ingatlanpiaci hedge fund elnöke is azt várja, hogy idén még csak ezt követően gyorsulnak be a kényszereladások.

A Moody’s Economy.com szerint 8.8 millió hitelfelvevő hitelösszege haladja meg a tényleges jelzálogértéket, többségüknek negatív az önrésze (vagyis a hitel tőketartozása meghaladja a mögöttes ingatlanfedezet piaci értékét).

A banki lefoglalások száma 129%-kal nőtt márciusban tavalyhoz képest. Egy ügyfél, akinek 2 százalékponttal nő a jelzálogkamata és folyamatosan csökken a környezetében az ingatlanok ára, akár azzal is szembesülhet, hogy havi részlete 4,900 dollárról 7,200-ra nő. A bankok pedig – mivel ők is szabad tőke híján vannak – semmilyen elmaradást sem tolerálnak. A negatív spirál tehát mőködésbe lépett.

Végtelen számú lehetőség a jó befektetésre 
Nem könnyű megtalálni a számunkra tökéletes megoldást, amelyik legjobban illik pénzügyi helyzetünkhöz, céljainkhoz. A Cashline Értékpapír Zrt. ebben szeretne az Ön partnere lenni (x) 
A recessziót a növekvő munkanélküliség is fokozza, kb. 2 millió állás szűnhet meg. Vagyis elhúzódó folyamatra kell számítani. A fő kérdés, hogy az amerikai kormányzat és a FED ezt különböző akciókkal mennyire tudja tompítani. Ugyanakkor minél jobban igyekszik a bajba jutott gazdasági és lakossági szereplők megsegítésére, annál nagyobb államadósságot halmoz fel, annál jobban gyengülhet a dollár és így inflálódhat el nem csak az adósság egy része, hanem az amerikai tőkepiacokba vetett bizalom is - írja a Cashline elemzése.

A növekvő energia- és élelmiszerárak pedig csak tetézik a problémát, a FED egyre élesebb satuba kerül. Rövid távon nemigen látni a kiutat, eltekintve egy, a teljes piacot érintő további eséstől és öntisztulástól. Jim Rogers, Soros György korábbi üzlettársa szerint egy recesszió jó, mert ilyenkor tisztul meg a gazdaság a „férgesétől”: aki nem versenyképes, meghal, kidől a rendszerből. A FED azzal, hogy próbál kétségbeesetten mesterségesen közbeavatkozni, óriásit hibázik.

A piacok jövőbeli reakciója, pályája még kiszámíthatatlanabb. Warren Buffett, a világ leggazdagabb embere, aki vagyonát befektetésekkel szerezte, azt mondja, kiváló időpont most értékteremtő cégeket venni 3-4 évre, sok szektor és vállalat részvényei indokolatlanul olcsók. Ugyanakkor ő is figyelmeztet arra, hogy ez az év még tartalmaz fájdalmas eseményeket. Egyik híres mondása szerint, akkor kell a piacon kapzsinak lenni, amikor a többség fél, és akkor kell félni, amikor a többség kapzsi. Arra azonban vigyázni kell, hogy ne akkor legyünk kapzsik amikor a piac nagy része úgy gondolja, hogy a többség fél és fordítva - olvasható a Cashline elemzésében.

Újabb kirúgások a UBS-nél
Nagyot bemos Londonnak a válság
Kalapács alatt Amerika
Tíz évünk rámehet a válságra
Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG