A kötelező biztosítások árának rekordmértékű esése magával rántotta a casco biztosítások díját is: a 90 ezer forint feletti átlagdíj 40 ezer forintra zuhant vissza
A kötelező biztosítások árának rekordmértékű esése magával rántotta a casco biztosítások díját is: az év közben még 90 ezer forint feletti átlagdíj a kötelező kampányban eddig megkötött casco szerződéseknél 40 ezer forintra zuhant vissza – derül ki a piacvezető Netrisk.hu biztosítási portál elemzéséből. A kötelező biztosítások közötti választást a casco mellett az új kiegészítő szolgáltatások is befolyásolják, aki viszont ezeket nem igényli, az ár alapján dönthet.
Az idei kötelező kampány nemcsak a kötelező biztosítások árát rántotta soha nem látott mélységbe, de a casco átlagdíját is. Az év közben még 90 ezer forint feletti casco átlagdíj a piacvezető Netrisk.hu biztosítási portálon november elseje óta megkötött casco szerződések esetében 40 ezer forintra esett. A legtöbben a kötelező biztosítás mellé a KÖBE casco szerződését választják, ezt követi az Allianz, majd az MKB Biztosító.
Sokan tartanak még attól, hogy a kötelező biztosítási ajánlatokat mérlegelve csupán az ár alapján döntsenek. A félelem a MÁV Biztosító egykori csődje után érthető. Kevesen tudják ugyanakkor, hogy a tavaly életre hívott kármentő alap ma már biztosítékot jelent az autósoknak arra az esetre, ha biztosítójuk nem tudna fizetni az okozott kár után. Azoknak tehát, akik sem casco biztosítást, sem egyéb kiegészítő szolgáltatást nem igényelnek, érdemes az ár alapján dönteni.
További szempont lehet viszont – a casco együttkötési akciók mellett – azon új, kiegészítő termékek köre, melyek a szerződő ügyfélnek nyújtanak szolgáltatást. A Posta Biztosító okozói kiegészítő biztosítása, illetve a Genertel mini cascója - melyek az okozott baleset esetén részben megtérítik a saját autóban keletkezett kárt is, vagy használhatóak akár a casco önrész kiváltására - gyorsan népszerűek lettek. A Netrisk.hu portálon a Genertelt választó autósok 42 százaléka él például a mini casco lehetőségével - derül ki az alkuszcég közleményéből.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár