.jpg)

A forint gyengülését illetően Varga Mihály tévedett.
HUF/EUR árfolyam az elmúlt 2 hónapban (február 15. - április 15.)
(Forrás: Privátbankár.hu)
Nem tudni, hogy az állam egyéb kötelezettségei – mint a PPP-s szerződésekkel épülő beruházások – mennyivel drágultak meg a kormányválság miatt. "Az a 200-250 milliárd forintos tétel is kiesett, amelyet a kormány 2009-től adóreformra szánt – mondta Varga Mihály. Bár a magasabb infláció növeli a költségvetés bevételét, a nyugdíjak indexálása a kiadást terheli meg. Nem is beszélve az elmaradt döntésekről, az elmaradt befektetésekről."
A Fidesz alelnöke szerint a helyzet a Meciar-kormány utáni szlovákiaihoz hasonlítható, és ebből hat-nyolc év leforgása alatt lehet csak kikeveredni.
A lapnak nyilatkozó Bogár László közgazdász szerint többet fizetünk a magyar államadósság finanszírozásáért, mint a térség más országai. "A politikai bizonytalanság növeli a kockázatot, amiért a magyar állam felárat fizet. Az pedig, hogy a forint árfolyama nem ingott meg tartósan, sőt ismét megerősödött, csakúgy, mint a budapesti értéktőzsde mutatója, annak tudható be, hogy már a globális pénzügyi piacok irányítják a magyarországi folyamatokat is."
Elsejétől olyan jöhet, ami még nem volt
Az áfatörvényt is módosítaná a Fidesz
Sólyom feltette a kérdést Orbánnak: készen áll?
Kóka: Nem volt más választásunk
Ellenzéki szerepre készül az SZDSZ
Magyar Hírlap