.jpg)
Az index számos mennyiségi és minőségi részmutató összevetésével vizsgálja az adott ország ellenállóképességét a sokkokkal szemben, és hajlamosságát a belső válságokra. A lista alján Pakisztán áll, az ország növekvő politikai és biztonsági kockázatai miatt. Az Eurasia Group nem is várja a helyzet javulását Pakisztánban. Az utolsó három helyen Nigéria és Irán osztozik Pakisztánnal.
A The Economistban közölt felmérés szerint ugyanakkor a stabilitás nem tévesztendő össze a politikai pluralizmussal: ezt jelzi, hogy például Kína megelőz olyan demokráciákat, mint Dél-Afrika vagy India.
A stabilitási index kiszámításához az Eurasia Group 60 százalékban politikai, 40 százalékban gazdasági jellegű tényezőket vesz alapul.
Nemrég a legnagyobb londoni havi gazdaságpolitikai magazin, a Euromoney is jó helyre sorolta a magyar országkockázatot. A folyóirat, amely az Eurasia Groupnál jóval több, 185 országra terjeszti ki - több tucatnyi piaci és politikai elemző értékelése alapján - félévente elvégzett saját kockázatelemzését, a legutóbbi, márciusban közölt ilyen felmérésében a mezőny felső negyedébe, a 41. helyre sorolta Magyarországot.
A számos kritérium alapján összeállított osztályzati rendszerben a 100 pontból Magyarország a tavaly márciusi 68,50 pont, és a tavaly szeptemberi listán megszerzett 69,32 pont után idén márciusban 69,08 pontot kapott az általános kockázati kategóriában az Euromoney listáján.
A top 500-ban 65 magyar is van
Kóka a népszerűséget is alárendeli a növekedésnek
Vonzó hely a 11.?
MTI