1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Megcsappanni látszik az Egyesült Államokban a Hillary Clinton iránti bizalom, úgy tűnik, a szavazók jelentős hányada már nem tartja őt tisztességesnek
Megcsappanni látszik az Egyesült Államokban a Hillary Clinton iránti bizalom, a szavazók jelentős hányada már nem tartja őt tisztességesnek - állapította meg friss felmérések alapján a The Washington Post.

Nem utáltak még ennyire amerikai elnököt
Blamázs a tévében: félrebeszélt Bush tanácsadója
   
Úgy tűnik, hogy a demokrata elnökjelöltségért folyó küzdelemben a volt first lady agresszív taktikája, a vetélytárs Barack Obama elleni kíméletlen támadássorozat visszafelé sült el. Az amerikai közvélemény jelentős hányada elveszítette a Clintonba vetett bizalmát - írta a liberális újság a jövő heti pennsylvaniai előválasztás előtt egy héttel, a két jelöltaspiráns vitájának napján.
   
Tanácsadóinak azok az erőfeszítései, hogy Clinton ismerje be tévedéseit, sőt, viccelődjön is azokon, nem jártak sikerrel. A New York-i szenátor asszony tekintélye helyrehozhatatlanul megsérült, amikor a valóságtól eltérően számolt be egy 1996-os boszniai útjáról - ismerik be a stáb tagjai magánbeszélgetéseken. (Mint kiderült, nem igaz az, amit állított, hogy ellenséges fegyvertűzben szállt le gépével Tuzlában.)
   
Az ABC News/Washington Post felmérésében megkérdezetteknek csak 39 százaléka tartja Clintont őszintének és szavahihetőnek. Két éve, 2006 májusában még 52 százaléknak volt ez a véleménye. Obamát a szavazók átlagosan 23 százalékkal tartják hitelesebbnek, jóllehet e téren Clinton egykor vezetett. Clinton őszinteségi mutatója a republikánusok körében sosem volt magas, de a két évvel ezelőtti 23 százalék mára 16-ra esett. A demokraták között ugyanezen időszakban 18 ponttal, 63 százalékra csökkent ez a mutató. A függetleneknek ma 37 százaléka tartja őt őszintének, 13 százalékkal kevesebben, mint 2006-ban.
   
A demokrata elnökjelöltségért az utóbbi hetekben szinte késhegyre menő harcot vívó Hillary Clinton és Barack Obama között sok kérdésben "testvéri egyetértés" mutatkozott szerda esti vitájukban. A két szenátor mindenekelőtt közös hangot talált abban, hogy akárhogy is alakul köztük a verseny, a legfontosabb a demokrata győzelem a novemberi elnökválasztáson.

Abban is egyetértés volt közöttük, hogy egyikük sem volt hajlandó nyilatkozni: elfogadná-e a másikat alelnökjelöltjének. A DrudgeReport hírportál szavazása szerint egyébként ezt a vitát Obama nyerte meg 58-42 arányban.
Clinton stábja azt állítja, hogy a volt first lady iránti bizalom csökkenése a választási küzdelem természetes velejárója. A boszniai ügy óta azonban tanácsadói megosztottak abban, mit tehet Hillary, aki az első amerikai elnöknő szeretne lenni.
   
A volt first lady kínos boszniai elszólása körüli vihar a napokban már éppen elülni látszott, amikor férje, Bill Clinton egy rendezvényen védelmébe vette Hillaryt. Kijelentette, hogy felesége bizonyára fáradtan, egy késői órán idézte fel tévesen emlékeit. Erre az MSNBC három olyan kampányeseményről készült felvételt is előásott, amikor Hillary az ellenséges fegyvertűzről adomázott. Ráadásul kiderült, hogy a volt first lady a délelőtti órákban beszélt tuzlai kalandjáról.
   
Clinton legutóbb azzal támadta Obamát egy kijelentése miatt, hogy elitista. (Obama arról beszélt, hogy a pennsylvaniai kisvárosok szavazói a fegyverekbe és a vallásba kapaszkodnak, miután megkeseredtek a munkahelyek elvesztése miatt.) Clinton rosszmájúan még azt is hozzátette, hogy pont elitizmusa miatt veszítette el korábban a választást Al Gore és John Kerry is.

Ezzel az a gond, hogy Gore a 2000. évi elnökválasztáson csaknem félmillióval több szavazatot kapott, mint ellenfele, a kettővel több elektori voksot és végül győzelmet szerzett George Bush. A demokrata szavazók jó része így máig nem tekinti igazi vesztesnek Gore-t. A Nobel-békedíjas Gore ráadásul az egyik legtekintélyesebb demokrata politikus, egyben szuperdelegátus: állásfoglalása, hogy melyik aspiránst támogatja, egyes elemzők szerint akár el is döntheti majd a jelöltség sorsát.
 
A férje miatt magyarázkodhatott Hillary Clinton
Politikai öngól: a nevető harmadik lehet a befutó
A bukik szerint Obama a befutó
Clinton megint hamis kártyákkal játszott
Clinton Rockynak adja ki magát

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG