Visszavonultak a németek, New York lehet a befutó
A német tőzsdéket üzemeltető Deutsche Börse(DB) visszavonta a több nyugat-európai tőzsdét tömörítő társaságra, az Euronextre tett ajánlatát azzal az indoklással, hogy az ügyletet a továbbiakban már nem akarja erőltetni, mert az Euronext nem igazán vevő az együttműködésre. Ezzel szabaddá vált az út a New York-i értéktőzsdét üzemeltető NYSE csoport és a párizsi, a brüsszeli, az amszterdami, a lisszaboni értéktőzsdét és a londoni LIFFE határidős és származékos piacot működtető Euronext tőzsdevállalkozás fúziója előtt.
A két tőzsdei cég nagyjából 106 milliárd dolláros ügylet keretében egyesül, megalkotva az első transzatlanti piacot. Az új tőzsdeüzemeltető cég piaci tőkeértéke 20 milliárd dollár, a náluk jegyzett részvénytársaságoké pedig 27 ezer milliárd dollár lesz, ezzel a NYSE Euronext messze világelső. Az Euronext részvényesei mindig is az amerikai tőzsdeüzemeltető fúziós ajánlatát pártolták, miközben európai pénzügyi- és politikai körökben inkább a páneurópai együttműködést részesítették előnyben.
Elsősorban Párizs szorgalmazta az európai összefogást, azzal érvelve, hogy a transzatlanti fúzió esetén az Euronext alárendelt szerepet fog játszani.