2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

A brit kormányfő előállt egy ambiciózus hat mérföldköves programmal.

Ahogy arról korábbi cikkünkben is írtunk, a 14 évnyi konzervatív kormányzás után szinte megváltóként fogadott munkáspárti Keir Starmer kormánya a ciklus első hónapjában abszolút mélypontra küldte saját népszerűségét – köztük a nyugdíjasok feldühítésével is:

A népszerűtlen döntések és megszorítások korai letudása tudatos stratégiának tűnik, Starmer ugyanis a majdani választásokhoz közel akar népszerűségén dobni, addig is pedig előállt egy hat pontos tervvel arról, hogy majd egyszer még milyen jó lesz. A Guardian összeszedte a kormányfő által bejelentett hat mérföldkövet:

  • az első mérföldkő a ciklus végéig az, hogy magasabb legyen az életszínvonal az ország minden régiójában. Starmer hozzátette, hogy az Egyesült Királyság célja, hogy „a G7-ek között a legnagyobb fenntartható növekedést érje el, hogy a dolgozó emberek zsebében több pénz maradjon”;
  • a második cél 1,5 millió új otthon építése;
  • a harmadik pedig „több rendőr bevetése, akik minden közösségben felszámolják a társadalomellenes magatartást”;
  • Starmer negyedik mérföldköve, hogy minden gyermeknek a „legjobb kezdést biztosítsa az életben”, és rekordszámú ötéves gyermek lépjen be az iskolába „tanulásra készen”;
  • ötödik mérföldköve a tiszta energia 2030-ig, „hogy soha többé ne támadhassa meg a dolgozó emberek életszínvonalát egy Putyinhoz hasonló zsarnok”;
  • a hatodik és egyben utolsó mérföldkő pedig a nemzeti egészségügyi szolgálat, az NHS várólistáinak 18 hétre csökkentése a beutalás és a kezelés között.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Szijjártó Péter: „Zelenszkij akaratának megfelelő eredmény született”
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 20:41
Szijjártó Péter leköszönő külgazdasági és külügyminiszter volt a Telex vendége, az interjúban több téma is előkerült.
Nemzetközi Hamarosan ismét tárgyalhat Irán és az Egyesült Államok?
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 19:50
Újabb tűzszünetet jelentett be Trump.
Nemzetközi Megüzenték: közeleg a Magyarország ellen indított 7-es cikk szerinti eljárás lezárása?
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 17:38
Az EPP támogatná a lezárást.
Nemzetközi 72 millió eurót küldenek Csádba is Brüsszelből
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 14:32
Az Európai Bizottság afrikai segélyekről döntött.
Nemzetközi Kína az űrből is besegít az orosz haderőnek
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 13:14
Aggasztó együttműködés.
Nemzetközi Már felvette az ukrán külügy a kapcsolatot Orbán Anitával
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 11:46
Készek új lapot nyitni a magyar-ukrán kapcsolatokban.
Nemzetközi Van, ahol még dübörög az illiberális demokrácia: török ellenzékieket vette őrizetbe
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 11:34
Gyűlnek a hűvösön a legnagyobb ellenzéki párt politikusai.
Nemzetközi Megint lőttek egy hajóra a Hormuzi-szorosban
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 08:59
Figyelmeztetést sem kaptak előtte.
Nemzetközi Hivatalos: jöhet az olaj a Barátság vezetéken
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 08:34
A Mol a Budapesti Értéktőzsde honlapján jelentette be, hogy befejeződtek a javítási munkálatok a kőoalajvezeték ukrajnai szakaszán.
Nemzetközi J. D. Vance nem repül – várják az új javaslatot Washingtonban
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 08:02
Nem lett volna értelme Pakisztánba menni a békéről tárgyalni – de mindenki azt reméli, hogy hamarosan lesz.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG